İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Merhabaviki

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikihaber, özgür haber kaynağı!

Şablon:Borsa (Türkiye)

İMKB <=> BİST değişimini şablon üzerinde gerçekleştirdim. Dikkatiniz için teşekkürler. --88.236.48.181 15:51, 17 Şubat 2016 (UTC)

Yorum Asıl ben teşekkür ederim. İyi çalışmalar --Merhabaviki (mesaj) 15:55, 17 Şubat 2016 (UTC)

Merhabalar, yazdığınız haberler için teşekkürler, Vikihaber'in sizin gibi aktif kullanıcılara çok ihtiyacı var. Papa Françesko çok öfkelendi! ve Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Millet bu kararı versin'' haberleriniz için gerçekten elinize sağlık. Fark ettiğim bir noktaya değinmek isterim, haberlerinizde telif haklı saklı kaynaklardan metin kullanıyorsunuz sanırım, örneğin ABD'de üretici fiyat endeksi yükseldi haberinde şu haberle birebir aynı cümleler var. Kamu malı olan VOA (Voice of America) dışında bunu yapmamız maalesef mümkün değil, zira bu atıf yapılsa bile telif hakkı ihlali oluşturur. Bu yüzden yazarken, haberlerden fikir derleyip farklı ifadelerle dile getirmeniz uygun olacaktır. Örnek olarak Fransa'da ağır kar yağışı 15 bin arabayı mahsur bıraktı haberini gösterebilirim. Çok teşekkürler, iyi çalışmalar. --seksen 17:46, 17 Şubat 2016 (UTC)

Sayın seksen, değerli tavsiyeleriniz ve teşvikiniz için teşekkür ederim. Aynı zamanda Vikihaber'in sizin gibi tecrübeli kullanıcılara da ihtiyacı vardır. Bu yüzden, bazı konularda beni aydınlattığınız ve bazı noktaları hatırlattığınız için ayrıca minnettarım. Vikipedi'de ki zamanımı artık Vikihaber'e ayıracağımdan da hiç şüpheniz olmasın. Tekrardan görüşmek üzere. Saygılarımla; --Merhabaviki (mesaj) 20:42, 17 Şubat 2016 (UTC)

Merhaba

Belki tanırsınız beni, Vikipedi'de bir süreliğine kullanıcılık yapabilmiş sonra çeşitli sebeplerden dolayı uzaklaştırılmıştım. Şimdi vikinin başka alanlarında katkı yapmak için döndüm ve sizin burada epey ısrarlı olduğunuzu gördüm. Öncelikle, bu konu için size teşekkür ederim. İnsanlara göstermekte fayda var. 1,102 tane madde burası için az. Sizinde buraya vakit ayırmanız takdire şayan. Şimdi ben buraya geldim ve bundan sonra burada katkı yapacağım. Herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacım olursa size ulaşmak istiyorum. Eğer Vikipedi gibiyse(kodlama, madde açımı vs.), sizde bana ulaşabilirsiniz. Kayda değerlik ölçütlerini bilmediğim için beni uyarmaktan çekinmeyiniz. Olmadık maddeler açabilirim. Birlikte burayı geliştirebileceğimizi düşünüyorum. Esen kalın. --Urungu97 (mesaj) 21:37, 19 Mayıs 2016 (UTC)

Evet. Tanıyorum. Ve söylemem gerekirse, sizinde hak vereceğiniz üzere maalesef size de güvenmiyorum. Tabi, bazı şeyleri söylemek için daha erken. Öte yandan, iltifatınız içinde teşekkür ederim. Eh, bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Hem, son 1-2 hafta pek çalışamadığımı da söyleyebilirim. Ayrıca, sizin hakkınızda da şunu söyleyebilirim ki, katkı vermek isteyen hiç bir kullanıcı önlenemez. Asla amacım katkı verme hevesinizi kırmak değildir. Elbette, birlikte Vikihaber'i geliştirebiliriz. Ve inanıyorum ki iyi yerlere getirebiliriz. Dediğim gibi, ben buradayım.--Merhabaviki (mesaj) 08:46, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Merhabaviki, bu tavrınızı ön yargı olarak gördüğümü söylemeden geçemeyeceğim. Yine de birlikte çalıştıkça umut ediyorum ki ön yargınız yerini doğrulara bırakacaktır. Benim kendimden şüphem yok. Ne olduğumu biliyorum sadece görüyorum ki adımı karalamayı başarmışlar. Yine de sorun değil. Çoğu kullanıcı neyin ne olduğunu gördü ve biliyor. Umut ediyorum, ön yargılarınızı bir an önce yok edebiliriz. Tekrardan kolay gelsin, iyi çalışmalar.--Urungu97 (mesaj) 11:43, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Haklısınız. Ama siz ona önyargı dersiniz, bizse tecrübe. Elimizde Vikipedi var. Hem, sizi anlayabiliyorum. Ve sizinde benim endişelerimi anlayabileceğinizi umuyorum. Dün dündür; bugün bugündür. Ümit ederim ki, işbirliği halinde Vikihaber'i geliştirebiliriz. Ayrıca Köy çeşmesine uğrarsan sevinirim.--Merhabaviki (mesaj) 13:07, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Şunu söylemeliyim ki, Vikipedide yaptığım hiçbir değişiklikten pişman değilim. Aksine yaptığım her değişikliğin arkasında duruyorum ve gurur duyuyorum. Hata yapmış olsam bunu kabul etmeyi bilirim. Ben kimseyle durduk yere tartışmadım. Beni buna ittiler. abdullah öcalan sayfasında yaptığım değişiklik sonrası bazı kitle üstüme gelmeye başladı. Sonuç olarakta tartışmalar çıktı. Herkesle durmadan tartışma yaşamadım. mesela hemen sizden örnek vereyim. Biliyorsunuz Kuzeyin Kralı benim kuklam. 3 kuklamdan bir tanesi. Sizinle diyaloğum bu şekilde ve değişikliği de geri almanız doğru değildi fakat size zorluk çıkarmadım. Çünkü kimin ne olduğunu biliyorum. Rica ediyorum bir hüküm verecek iseniz, tek tek tarihlerine kadar inceleyin kullanıcıları. Ayrıca tecrübe konusu için sağolun :) Benden 2 ay önce üye olmuşsunuz. Son olarak köy çeşmesine çözdüğüm zaman geleceğim, şuan daha alışma aşamasındayım. Esen kalın tekrardan. --Urungu97 (mesaj) 15:06, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Öte yandan, belirttiğim gibi, mobil üzerinde girince böyle bir şey yaşanmıştı. Yani kasıtlı değildi. İnternion'un da buna benzer örnekleri var. Beni anlayacaktır. Öte yandan, hayır; yargılamıyorum. Aksine, sizi teşvik ediyorum. Öyleyse, hep birlikte katkı vermeye ve Vikihaber'i geliştirmeye çalışalım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.--Merhabaviki (mesaj) 19:47, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Bende hic pisman degildim.Agustos 2014den beri burayadim. Genel olarak son 4 aydir katkida bulunuyorum vikipediye.

Bu sene Subat , Mart ve Nisan aylari baya yogunlastim vikipediye yalniz son gunler o kadar da degil yani.Ayni sekilde vikihabere de katkida bulunmak isterim.--İnternion (mesaj) 17:16, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Hoşgeldin İnternion :) Haydi ne duruyoruz o zaman? Katkılara başlayalım.--Urungu97 (mesaj) 17:21, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Kaynaklar

Seri bir şekilde kaynak ekleme yolu yok mu buraya? Tercihler kısmından mı halletmek gerekiyor?--Urungu97 (mesaj) 21:17, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Bir haberi oluşturduğumuzda, bize hemen altta kaynakça şablonunu sunar. Sadece oraya gerekli bilgileri gireceğiz. Zaten bunu başarıyla yapıyorsun. Öte yandan, seri bir şekilde kaynakça ekleme konusunda maalesef bir bilgiye sahip değilim. Tercihler bölümüne gelince; teknik açıdan Twinkle programı var. Ama şu ana kadar hiç kullanamadım. Görebildiğim kadarıyla site, 2011 senesinden kalma yazılımla ayakta. Son güncellemelerden biraz uzak kalmış.--Merhabaviki (mesaj) 21:24, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Evet, ilgilenen kullanıcılar olmayınca maalesef Vikipedimizin 2006-07 yıllarına benziyor. Umarım biz yavaş yavaş bunu değiştiririz. Bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim. Esenlikler dilerim. İyi geceler.--Urungu97 (mesaj) 21:28, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Kaynakça sıkıntısını giderdiğimi düşünüyorum Urungu97. Bundan sonra, yeni bir haber oluşturulduğunda, kaynakçayı yerleştirmek daha kolay olacak. Ayrıca, oluşturulan haberlere {{gözden geçir}} şablonunu koymak yerine, zaten kendiliğinden hazır bir şekilde her haberde bu şablon var olacak. Böylece biz kullanıcılarda bununla zaman kaybetmeyeceğiz. Yani tek yapmamız gereken, haberi yazmak olacak.
Ayrıca, mümkünse haberlerde diğer vikilere mavi bağlantı vermeni de istiyorum. Bunu yapmakta zorlanırsan, benim hazırladığım haberlerde, değiştir tuşuna basıp, kaynağı görüntüleyerek, nasıl bağlantı verdiğimi öğrenebilir ve uygulayabilirsin.--Merhabaviki (mesaj) 08:50, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Biliyorum mavi bağlantıyı da burada yok diye kırmızı durmasın demiştim. Vikipediye gidiyormuş. Bundan sonra ona da dikkat ederim. Şu sıralar yoğunum. Yoğunluk geçtiği zaman ilk işim mavi bağlantılı, bilgi kutulu, çok kaynaklı haber yapmak olacak için rahat olsun Merhabaviki.--Urungu97 (mesaj) 16:15, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Ne güzel o zaman :)--Merhabaviki (mesaj) 16:20, 23 Mayıs 2016 (UTC)

Merhaba

Türkçe Vikipedi'deki mesajınıza buradan yanıt vermeyi daha uygun buldum. Çok uzun zamandır Vikihaber'e girmiyorum. Gerçi Türkçe Vikipedi'deki katkılarım da azaldı. Yardım etmeye çalışırım fakat yoğun iş hayatımdan dolayı çok fazla katkıda bulunamıyorum. Söylediğiniz konu ile ilgili ise şu anda yalnızca iyi niyet varsaymaktan başka yapılabilecek bir şey yok. Eğer ileride bir çözümsüzlük olur ve tartışma açılırsa, katılabileceğimi düşünüyorum. Zaten iyi niyeti de elden bırakmadığınızı görüyorum. Size kolaylıklar diliyorum. --i.e. msj 06:36, 21 Mayıs 2016 (UTC)

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Evet, haklısınız. Size de kolaylıklar diliyorum. İyi günler :) --Merhabaviki (mesaj) 08:36, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Buraya hizmetli de gerekli --İnternion (mesaj) 09:50, 21 Mayıs 2016 (UTC)
2014'ten beri buralardayım. Bari Vikihaberi geliştirmek için 1500 maddeye kadar olan bir proje yapalım. Merhabaviki'yi hizmetliliğe aday göstereceğim, umarım kabul olur --İnternion (mesaj) 09:53, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Teşekkür ederim İnternion, ancak öncelikle böyle bir şeyi kabul edemem. Kendimi her şeyden önce yeterli görmüyorum. Öte yandan herhangi bir hizmetli seçmeye de gerek görmüyorum. Bir hizmetli ne yapacak? Örneğin sayfa silecek ya da koruma altına alacak. Hem, zaten bunu global sysop haklarına sahip kullanıcılar gerçekleştiriyor. Bence şu anda öncelik verilmesi gereken hizmetli değil, katkı vermek olmalıdır. Öte yandan, Politika ve yönergelere dahi sahip değiliz. Dediğim gibi, bir hizmetliye ihtiyacımız yok. Ama bu teklifini de bir iltifat olarak kabul ediyorum. Yine de teşekkürler.--Merhabaviki (mesaj) 10:06, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Mesaj epey dikkat çekici. Ne desem boş. Size iyi çalışmalar.--Urungu97 (mesaj) 18:21, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Bahsi geçen mesaj, sizinle mesajlaşmadan önce gönderilmiştir. Şu haliyle geçerliliği mevcut değildir. İşbirliği halinde Vikihaberi geliştireceğimize inanıyorum.--Merhabaviki (mesaj) 19:29, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Bende fazlasiyla ayiramiyorum. Aktif olarak gunde 3-4 saat ancak vaktim oluyo. Madde acamam maalesef ama madde duzeltebilirim. Kategori de ekleyebilirim--İnternion (mesaj) 07:15, 24 Mayıs 2016 (UTC)
Duzeltebilecek bir madde bulamiyorum.Uzgunum katkida bulunamam, umarim bunu dedigim icin kizmazsiniz.Amacim Urungu97 adli kullaniciyi buradan sogutmak degil. Sadece Vikihabere katkida bulunamiyacagim hakkinda birseyler yazmak istesim. Haberler ilgim olmayan bir konu. Kusura bakmayin--İnternion (mesaj) 07:33, 24 Mayıs 2016 (UTC)
Olur mu hiç öyle bir şey İnternion, asıl üzülürüz. Hiç sorun değil. Burada yapmak istediğin şeyler bile yeterliydi.
Öte yandan, Vikihaber'i daha insanlar keşfetmediler. Çok büyük bir potansiyeli var. Böyle bir imkan pek bulunmaz. Düşüncem o ki, Vikihaber'i insanlara tanıtmalıyız. Peki, haber ekleyemiyorsam ben ne yapabilirim? diyebilirsin, öncelikle şunu sormama izin ver; haber deyince ne anlıyoruz? Sizden ne istiyoruz? başlıklı bu içerik seni aydınlatacaktır. Nerede olursan, ne olursa olsun, burası paylaşıma açıktır. Bu yüzden, geleneksel medyadan daha büyüğüz. Ve biz yeni medyadan da daha güveniliriz. Sadece insanlar keşfedecekler.
İnanıyorum ki, burası görüldüğünden çok daha canlı bir topluluk olacaktır. Vakti geldiğinde, böyle bir projeye katkı verdim diyebilmenin çok güzel bir şey olduğunu göreceksin. Unutma, bulunduğun şehrin habercisi sensin! Neden bizimle de yaşadıklarını paylaşmak istemiyorsun? Belki trafik kazasını, belki yağmurdan ötürü sel basan evleri yada ünlü bir sanatçının ziyaretini. Burada ki hesabını, sosyal medya sitelerinde ki bir hesabın gibi düşün. Ancak tek farkı, burası bir forum, reklam yada mesajlaşma yeri de değildir. Aynı zamanda burası; belirli kuralları, denetleyicileri olan bir özgürce haberlerin paylaşım alanıdır. Herkesin yeridir.
Ayrıca burada elbette sahte haberler, troller olacaktır. Ama iyi niyetli kullanıcılar oldukça, bunlar önlenecektir. İşte bu yüzden senin gibi iyi niyetli kişilerde gerekiyor ki, elbette bu senin kararın. Unutma ki, Vikihaber'in her zaman sana ihtiyacı var. En azından, insanları buraya yönlendirirsen, Vikihaber adında, özgürce paylaşım yapabilecekleri bir bilgi ağının da olduğunu teşvik edersen çok memnun olurum.
Eh, bu kadar motivasyon yetmez mi? Uzattıysam da kusuruma bakma.--Merhabaviki (mesaj) 12:26, 24 Mayıs 2016 (UTC)

Bir yıldız da sizin için!

Özgün Yıldız
Yararlı katkılar yapıyorsunuz teşekkürler :) --İnternion (mesaj) 12:09, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Birkaç kategori düzelttim. Bazılarını düzeltemedim çünkü koruma altındalar --İnternion (mesaj) 07:55, 25 Mayıs 2016 (UTC)
Katkıların için bende teşekkür ederim İnternion. :) Hem, demem gerekir ki; Vikihaber'de, arşive alınmış herhangi bir haberin, içeriği değiştirilemez, ancak ufak imla düzeltmeleri, kategori ekleme, interwiki ve şablon değişikliği gibi ufak değişiklikler, bir hizmetli aracılığıyla değiştirilebilmektedir. Daha fazla bilgi almak için, belki burası sana yardımcı olabilir.--Merhabaviki (mesaj) 22:14, 25 Mayıs 2016 (UTC)
Ayrıca bu konuda 2009'da bir karar alınmış ve o kararla ilgili de Köy çeşmesine 2010'da bir başlık açılmış.--Merhabaviki (mesaj) 12:04, 26 Mayıs 2016 (UTC)

Seksen'den selamlar

Merhabalar. Bir buçuk ay kadar önce attığınız mesajın farkındaydım, daha sonra cevap veririm diye ertelemiştim, arada aklımdan çıkmış, bugüne kısmetmiş, kusura bakmayın :) Aslen İngilizce Vikipedi'de GGT kullanıcı adıyla aktifim, eğer herhangi bir konuda iletişime geçmek isterseniz oradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Vikihaber yıllar öncesinde büyük hayallerle üzerinde uğraştığım, "özgür ve bağımsız habercilik" iddiası beni hep çekmiş bir proje, benim için değeri büyük; ama aynı zamanda beni sıkça umutsuzluğa sürükleyen bir proje. Ara sıra gelip gidiyorum, ne var ne yok bir bakıyorum, birkaç yazıyorum elbette ki, çalışmalarınızı da izlemişliğim vardır. Hassasiyetiniz ve çalışmalarınız için teşekkür edeyim fırsatı bulmuşken.

Viki projelerindeki kurallar aslında ihtiyaç duyuldukça gelişmeli. Vikipedi'nin ilk günlerinde de keza böyle olmuştu, artan madde sayısının topladığı ilgiyle topluluk büyürken teamül ve fikir birliğiyle olagelmiş kuralları oturtma gereği duyulmuştu. Kalıcı bir topluluğu olmayan, zaman zaman ilgi gösteren bir iki müdavimle ayakta kalmış bir proje Vikihaber. Hal böyle olunca kurala pek bir ihtiyaç kalmıyor açıkçası. Buradaki nüfus o denli az ki, çoğu konuda yıllar önce alışkanlığa dönmüş teamüller zaten durumu idare etmeye yetiyor gerektiğinde bir telkin mesajı aracılığıyla. Vikihaber'in ihtiyacı politika veya daha fazla düzen değil aslında, asıl ihtiyaç arkası kesilmeyen güncel haberler ve burayla kalıcı olarak ilgilenen birkaç kullanıcı.

Bu konuda maalesef yardımcınız pek olamayacağım. Güncel hayatımda yaşadığım ve yaşayacağım meşguliyet Vikimedya projelerine ayırdığım zamanı kısıtlıyor ve açıkçası ayırdığım zamanı İngilizce Vikipedi'de özellikle Kıbrıs, Türkiye ve insan hakları ile ilgili maddeleri geliştirerek geçirmek bana çok daha anlamlı geliyor. Okuyucusu daha fazla oluyor bir kere, sonra "gözden uzak olan gönülden ırak olur" derler ya, Türkiye ve Kıbrıs'ın yabancı dillerdeki görünürlüğü, maddelerinin detaylılığı, başka bazı ülkelere göre o denli az ki...

Yine de ara sıra gelip, çorbaya biraz tuz katmaya devam edeceğim. Çalışmalarınızın devamını ve iyi sonuçlar almanızı temenni ederim. Herhangi bir konuda istişare etmek isterseniz burada veya İngilizce Vikipedi'deyim. --seksen 16:10, 25 Mayıs 2016 (UTC)

Evet, haklısınız. Nitekim, özellikle Kıbrıs'ın görünmez hali aynı zamanda Türkçe Vikipedi'de de mevcut. Hatta bir süreliğine, bu yüzden sadece Vikiproje Kıbrıs ile uğraşmıştım. Öyle bir durumdu ki, Hüseyin Özgürgün'den, güneyde ki kiliselerine kadar pek çok şeyiyle Kıbrıs yoktu. Var olan içeriklerde yeterli değildi. Hatta, ilginç bir şekilde İngilizce Vikipedi'de var olan CTP'nin kurucusu Ahmet Mithat Berberoğlunu, Türkçe Vikipedi'ye ben kazandırmıştım. Hem, hala daha Kıbrıs'a sevgim var, umarım dünya gözüyle de görebilirim. Ve ümit ederim ki, tüm ada halkı için her şey çok daha güzel olur.
Ayrıca, öncelikle Vikihaber'de yapmış olduğunuz tüm çalışmalarınız için tekrardan teşekkür ederim. Zaten bugüne kadar bin bir zahmetle burayı ayakta tutmaya çalıştınız. Sizlerin bu mirasınızı almak sevinç verici olduğu kadar, ne kadar çaba göstermem gerektiğini de gösteriyor. Dediğim gibi, Vikipedi'de ki zamanımı artık Vikihaber'e ayıracağımdan da hiç şüpheniz olmasın. Hem tavsiyeleriniz ve hemde iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Görüşmek üzere. Geri geldiğiniz de, bir başka Vikihaber bulmanız dileğimle.-Merhabaviki (mesaj) 17:27, 25 Mayıs 2016 (UTC)

İstanbul'da rehine krizi

Böyle bir haber var şimdilik, eklemek istiyorum fakat nasıl bir bilgi kutusu kullanacağım konusunda karar veremedim.--Urungu97 (mesaj) 16:04, 28 Mayıs 2016 (UTC)

{{Türkiye}}'yi kullanabiliriz. Bu daha uygun olacaktır.--Merhabaviki (mesaj) 16:04, 28 Mayıs 2016 (UTC)

Özür

Merhabaviki, merhaba :) belki de bu hesap ile yapacağım son değişikliği yapıyorum. Yani belli değil ama sanırım buraya ayıracak vaktim yok artık. 10 günlük bir planlamaya gideceğim, gerekli kişiler ile konuşup 120 günlük bir plan yapmam gerekebilir, kısaca bu yaz yokum sonrasında ise vakit ayıramam diye düşünüyorum. Aslında amacım Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacak tüm takımları eklemek, maç maç, tek tek maçlarla ilgili haber açmaktı. Tabii ki hayat ne getirir bilinmez. Dün buna ümitlenirken bugün farklı haberler aldım ve uzun süre olmayacağım. O gün çok sert çıktım. Hazır bunu yazma şansım varken yazayım, belki olurda gelirim yeniden ama gelemezsem eğer özür dilemek istiyorum sizden. Kalbinizi kırdıysam kusura bakmayın. Özür dilerim tekrardan. Hakkınızı helal edin. İyi geceler. --Urungu97 (mesaj) 01:17, 9 Haziran 2016 (UTC)

Öncelikle başlığı özür yerine helallik diye değiştirmek isterdim. Nitekim, ne özür gerektirecek herhangi bir şey yaptın ne de dinlenmen veya katkı veremeyecek olman özür gerektirecek bir hareket. Bu herkesin hakkıdır. Yani, bir sorun yok. Hem helali hoş olsun. Ayrıca, yine Vikihaber'de tek başıma kaldığıma üzülüyorum. Öyleyse, size çalışma yada eğitim hayatınızda başarılar dilerim. İyi günler.--Merhabaviki (mesaj) 06:00, 9 Haziran 2016 (UTC)

Mobil görünüm

Merhaba HakanIST,

Senden, Vikihaber'in mobil görünümü konusunda yardım almak istiyorum. Bizzat akıllı telefonlardan Vikihaber'e erişince, ekran bölünüyor. Yani görüntüler, daha doğrusu ana sayfada yer alan haberler, telefon ekranına sığmayıp, yanlara doğru kayıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Ayrıca bu sorun, İngilizce Vikihaber'in mobil seçeneğinde mevcut değil, bu yüzden de Türkçe Vikihaber'in mobil yüzünün düzenlenmesi, güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum. Hem google+ simgesi içinde ayrıca teşekkürler. Bu konuda da yardımcı olabilirsen çok memnun olurum.--Merhabaviki (mesaj) 20:58, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Ayrıca tüm çalışmalarınız içinde tekrardan teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle--Merhabaviki (mesaj) 19:48, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Merhaba Merhabaviki, mobil ile ilgili biraz araştırma yaptım, aynı probleme sahip birçok vikihaber mevcut. Ana sayfanın kodlarında değişiklik yapılması gerekiyor. Hizmetli yetkisi gerektiği için global sysop lara bildirdim. --HakanIST (mesaj) 20:20, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Bu arada, bana ping bildirimi gelmedi :) Anlaşılan o da çalışmıyor. Hem, yardımın için teşekkür ederim.--Merhabaviki (mesaj) 20:50, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Merhabaviki bu iş düşündüğümden zor gözüküyor, şablonlarda dahil yerleşimle alakalı parametreler (stylelar) elle tanımlanmış, merkezi dosyadan okumuyor, bu sebeple hepsinin elden geçmesi gerekiyor. Global sysoplar da ancak ana sayfanın korumasını kaldırmada yardımcı oluruz dediler.--HakanIST (mesaj) 09:06, 23 Haziran 2016 (UTC)
Sevgili HakanIST, öncelikle bu çalışmaların için sana minnettarım. Ayrıca, anladığım kadarıyla global hizmetliler kadar bir yerel hizmetlinin de müdahil olması gerekmektedir. Eğer arzu edersen, bu teknik sorunlarımızın çözümü için, sitenin yönetimini üstlenmeni isteyeceğim. Nitekim maalesef ben teknik konularda yetkin değilim. Böylece bu işlemler sırasında hizmetli gerektiren alanlara da müdahale edebilirsin. Tabi önce sana da başvurmayı uygun gördüm. Sevgilerimle--Merhabaviki (mesaj) 05:36, 24 Haziran 2016 (UTC)