Kullanıcı mesaj:Nihan

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikihaber, özgür haber kaynağı!

Merhaba Nihan, İmece yöntemiyle gerçekleşmekte olan Uluslararası Haber Projesi'ne hoşgeldin
Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Vikihaber'de şu an 1.184 madde bulunmaktadır.

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün VikiHaber kullanıcıları size yardımcı olacaklardır. Tartışma sayfalarına ve kullanıcılara mesaj yazdıktan sonra imzanızı atmayı unutmayın!.

Deneme tahtasında serbest denemelerinizi yapabilirsiniz

VikiHabere başlamak için daha fazla beklemene gerek yok. İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Vikihaber, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

 • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
 • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan Vikikaynak'a
 • Önemli ve özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e
 • Sözcük ve sözcük türleri hakkında bilgi eklemek istiyorsan Vikisözlük'e
 • Canlı türleri hakkında bilgi eklemek istiyorsan Vikitür'e
 • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan Vikikitap'a katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

Reality 20:02, 7 Şubat 2010 (UTC)

 • Maalesef, çok aradım; ama yok. Selin olduğu zaman kimse kalkıp yazmamış. Şu an, ancak yardım çalışmaları ve bu gibi konulardan bahsedilebilir. IMF haberi zaten VOA'dan kopyalayıp yapıştırma yöntemiyle yaratılmış. Teşekkürler. --Seksen iki yüz kırk beş 17:47, 24 Ağustos 2010 (UTC)
 • Sanırım o zamanlar Macaristan bilgi kutusu yoktu o yüzden ekonomi bilgi kutusu kullanılmış. Tartışma sayfasında ya da köy çeşmesinde gerekli değişikliği isteyebilirsiniz.--Reality 12:46, 30 Ağustos 2010 (UTC)
 • Birde korumaya alınan haberlerin koruması kaldırılmaz. Bir isteğiniz varsa hizmetliye iletmelisiniz o gerekli değişiklikleri yapar ancak bu değişiklikler içerikle alakalı olmamalıdır. Ancak ufak imla düzeltmeleri, kategori ekleme, interwiki ve şablon değişikliği gibi ufak değişiklikler olabilir.--Reality 12:51, 30 Ağustos 2010 (UTC)
 • Viki politikalarının bir kısmı burada geçerli değildir. VH:ARŞİV gereği ki tüm Vikihaberlerde uygulanır; 7 günden eski haberler tam korumaya alınır. Üste yazdığım gerekçeler dışında da düzenleme yapılmaz. Koruması ise hiçbir zaman kaldırılmaz. Hatta İngilizce vikihaber'de 2 günden sonra yarı koruma uygulanıyor fakat hizmetlilerin iş yükünü artıracağı gerekçesiyle daha hiç uygulamadık. İyi akşamlar.--Reality 16:36, 30 Ağustos 2010 (UTC)
 • Kesinlikle olmaz. Düşünsenize bir gazeteler attığı manşetleri 3-4 yıl gerçekler ortaya çıksa bile değiştiriyorlar mı? Hayır. Bu çok gerekli ve mantıklı bir uygulama. Çalışıp çalışmamanız sizin takdirinizdir. İyi akşamlar. Köy çeşmesine gerekli cevap verildiğine dair bir not düşüyorum bu arada.--Reality 16:40, 30 Ağustos 2010 (UTC)
 • Bende sizden arşiv sistemi hakkında mantıklı gerekçeler istemedim. Vikihaberlerin tamamında uygulanan birşeyi Nihan kullanısı istemiyor diye iptal mi edelim? 2009 arşivine bakarsan oylama ile karar alındığını görürsün.--Reality 16:44, 30 Ağustos 2010 (UTC)
 • Hayır beni anlamadınız tam olarak. Vikihaberin ne olduğunu sanırım bilmiyorsunuz. Wikimedia Vakfı ve Metanın bağlantısını verdim köy çeşmesinde okursanız sanırım bunun mecburi olduğunu anlarsınız. Teşekkürler.--Reality 16:53, 30 Ağustos 2010 (UTC)

İrlanda

Önemli değil :) Sil şablonuyla ilgilenecek hizmetli olmasa da, yerleştirdim. Bu arada, açtığınız portallar ve bilgi kutuları için elinize sağlık. Tek eksikleri haber :) --82 ~ 145 18:41, 30 Ağustos 2010 (UTC)

Re:Portal vikihaber logoları

Selam, Portallarda geçen vikihaber logolarını sanırım siz yapıyorsunuz.. Son açtığım birkaç portal için de uygun logoları hazırlayabilir misiniz ? Teşekkürler. --Nihan 16:49, 30 Ağustos 2010 (UTC)

 • Portal logolarına epeydir bakmamıştım, hatırlattığınız iyi oldu. Fırsat buldukça eklerim. --Joseph 18:14, 31 Ağustos 2010 (UTC)

Ben de bu maddeyi oluştururken İsrail bilgi kutusu koymuştum, ama bu madde çok hassas olduğu için o dönemde hizmetli olan Realiyt kaldırmıştı.--Osmanlı98 09:18, 5 Eylül 2010 (UTC)