Kullanıcı mesaj:Urungu97

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikihaber, özgür haber kaynağı!

Hoş Geldin!

Hoş Geldin Urungu97!

Bizler, güvenilir, tarafsız, uygun ve eğlenceli haberler sunmayı kendine ilke edinmiş bir grup gönüllüyüz. Bütün içerik özgür lisans ile yayınlanmıştır. İçeriğimizi sürekli olarak özgür yeniden dağıtıma ve kullanıma uygun yaparak, küresel sayısal ortaklara katkıda bulunmayı umut ediyoruz. Vikihaber haberleri, adil ve tarafsız haber vermek için tarafsız bakış açısı ile yazılır. Vikihaber sizin sayenizde var! Biz, dünyanın dört bir yanından çok geniş çeşitte haberlere katkıda bulunan insanlardan oluşan, çeşitli bir topluluk yaratmak istiyoruz. Vikihaber'e katkıda bulunmak için, Vikihaber'e girişi okuyun ve haber odasını ziyaret edin.

Vikihabere başlamak için daha fazla beklemene gerek yok. İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin

İletişim
için
Köy çeşmesi
Ortak çalışma
alanı için
Topluluk portalı
Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan
Vikipedi
Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsanız
Vikisözlük
Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan
Vikikaynak
Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan
Vikikitap
Özlü sözleri eklemek istiyorsan
Vikisöz

Kolay gelsin... --HakanIST (mesaj) 08:12, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Tekrardan merhabalar HakanIST, bilgilendirme için teşekkür ederim :) size de kolay gelsin. --Urungu97 (mesaj) 11:24, 20 Mayıs 2016 (UTC)
Bende elimden geldiğince spor haberleri yapmaya başlıyacağım --İnternion (mesaj) 12:13, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Kolay gelsin İnternion :) --Urungu97 (mesaj) 18:16, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Transfer maddeleriyle başlıyacağım. Son 2 haftam bu bunuda Vikihaberi geliştirerek yapıcağım. Günde 2 madde olarak --İnternion (mesaj) 19:00, 21 Mayıs 2016 (UTC)

Şablonlar

Vikihabere ilk geldiğimde, oluşturduğum haberlerden emin değildim. Bu yüzden de, eğer haberim hazırlık aşamasındaysa {{geliştir}} şablonunu koyardım. Ama genellikle haber yazılmış olurdu. Bir tek geriye emin olmak kalırdı. Acaba Vikihaber'e göre uygun yazmış mıydım, yoksa daha olmamış mıydı? İşte bu yüzden de {{gözden geçir}} şablonunu koydum. Fakat, seninde tahmin edeceğin gibi gözden geçirecek kimsecikler yoktu. Bu yüzden de, direkt {{yayınla}} şablonunu koymaya başladım. Evet, hala daha koyuyorum. Ancak, anladığın üzere, denetlenme sistemini önemserim. Bu yüzden de, hazır sen varken, oluşturduğum yada eklediğim haberlere artık, eskisi gibi {{gözden geçir}} şablonunu koyacağım. Temaül gereği, bir başka kullanıcının denetlemesi gerekmektedir ki, şu anda bu sen oluyorsun belki başkası da olabilir. Öyleyse, haberlerimi eğer yayınlanmaya uygun olduğuna kanaat getirirsen, {{yayınla}} şablonu ile yer değiştirmeni istiyorum.

Aynı şekilde, bu yöntemi sende eklediğin haberlere uygularsan, belki de fark edilmeyen hataları birlikte düzeltilebilir ve böylece de mükemmele doğru, kazandığımız tecrübeyle daha iyi ilerleyebiliriz. Bu arada, hafta içi eklenilen haberlerin kontrollerini de ancak öğleden sonra yapabileceğimi de belirtmek isterim.--Merhabaviki (mesaj) 20:14, 21 Mayıs 2016 (UTC)

Merhabaviki, açıkçası bana güvenmeniz beni şaşırttı. Ne de olsa Vikipedi'ye baktığım zaman gördüğüm mesaj sonrası ortalığı ayağa kaldırdığınızı fark ettim. Bana güvenmediğiniz bunun için herkesi çağırdığınız ortada. Şimdi bana güvenip böyle bir yol mu izlemek istiyorsunuz? Ben sizinle birlikte çalışacağımı düşünmüyorum açıkçası. Siz bana güvenmiyorsunuz ve ön yargınızda benim size olan güvenimi yok etti. En başında mesaj atıp iyi ilişkiler kurmak için uğraştım. Güvensizliğinize ve ön yargılarınıza rağmen bazı şeyleri içime atarak devam ettim. Görüyorum ki yanlış yapmışım. Bağımsız olarak devam edeceğimi bilmenizi isterim. Son olarak, attığınız mesajlarda amacınız her neyse buna ulaşamayacaksınız. Burası başka bir proje ve Vikipedi ile alakasız. Yani kısacası, oradan engellendiğim için burada katkı yapmamı engelleyecek herhangi bir güç yok. Laflarımın arkasındayım, size iyi çalışmalar diliyorum. Şablon meselesine gelince de elimden geleni yapmaya çalışırım. --Urungu97 (mesaj) 22:31, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Öncelikle biraz gülümsememe izin veriniz lütfen :) Anlayabiliyorum. Hem hissettiğinizi ve hemde göremediğinizi. :) Gönderdiğim mesajda da demiştim: Elbette katkı vermek isteyen kullanıcıların önü kesilemez. Ve elbette böyle bir şey yapamam. Tabi ki de yapmayacağım. Öte yandan, mesajların gönderilme tarihine, saatine bakarsanız, sizinle ikinci kez iletişim kurmadan önce gönderildiğini görebilirsiniz. Hem, ikinci bir mesaj daha göndererek, kullanıcıya yardım edeceğimi de söylemiştim. Ayrıca üzgünüm ama ben amacıma ulaştım. :) Yani, haber verdim. Artık bizden haberleri var. Ve bu çok güzel bir şey. Demiştim; buna bende dahil olmak üzere, denetlenme sistemini önemserim. Eğer, istemeden de olsa, sizi kırdıysam, tüm içtenliğimle de özür dilerim. Vikihaber için başarılı bir kullanıcı olacağınıza hiç şüphem yok. Dün dündür, bugün bugündür. Haydi, geçmişi bırakalım da, geleceği, Vikihaberi hep birlikte inşa edelim. Nitekim, Vikihaber'de birbirimize ihtiyacımız var. Öyleyse, şablonlar içinde şimdiden teşekkür ederim.

--Merhabaviki (mesaj) 23:33, 21 Mayıs 2016 (UTC)

Son olarak, umarım aramızda herhangi bir sorun kalmamıştır?

--Merhabaviki (mesaj) 23:41, 21 Mayıs 2016 (UTC)

Merhabaviki, sert çıktığım için özür dilerim. Bunun sebebi kişisel bir sorun değil. Sanırım size güvenimin boş çıktığını hissettim. Yine de haklısınız, dün dündür, bugün bugündür. Bir de şöyle bir konu var. Hizmetlilik. Sizin hizmetli olmanız gerektiğini düşünüyorum. Bunu elbette bazı kullanıcılar yapıyor fakat burada biz değişiklik yapıyoruz. Bize bizim dilimizi anlayabilecek, bizim sorunlarımıza koşabilecek, her daim burası için çalışabilecek bir hizmetli lazım. Şuan için en uygun aday sizsiniz. İnternion gibi bende seve seve sizin hizmetliliğinizi destekliyorum. Bu konuyu düşünmenizi istiyorum. Bize bir hizmetli lazım, en azından etkin olan. Aslında bu konu hakkında çok önemli şeyler daha yazılabilir ama inanın dışarı çıkmam lazım. Acil bir işim var. Bu dönüşü de yapıcı mesajınız için atmak zorunda olduğumu hissettim. Bende sert bir çıkış yapıp kalbinizi kırdıysam, özür dilerim tekrardan. Bu gece yeniden hizmetlilik konusunda konuşabilir miyiz bilmiyorum ama yarın sabah kesinlikle eve dönüş yapmış olurum. Bu konu hakkında konuşmak isterim. Sizde bir düşünün derim. Hizmetlilik size yakışacaktır. Tekrardan özür dilerim, yapıcı mesajınız içinde teşekkür ederim. İyi geceler dilerim Merhabaviki :)--Urungu97 (mesaj) 23:49, 21 Mayıs 2016 (UTC)
Hayır, hayır. Asıl ben sizden özür dilerim. Asıl ben katkı verecek olan bir kullanıcıyı, hele benim yüzümden kaybetseydim çok üzülürdüm. Öte yandan, bu teklifiniz içinse teşekkür ederim. Neden Vikihaber'de bir hizmetliye ihtiyaç olsun ki? Mesela silinecek sayfalar listesi burada. İlla ki silinmesi de acil olsa, zaten metadan gelecek olan bir hizmetli de yapabilir bunu ve yapıyorlar da. Eh, vandalizm desek, şu ana kadar, reklam amaçlı sayfa oluşturma dışında bir faaliyet görmedim ki, o sayfalarda silindi. Hem, eğer Vikihaber'de bana yakışan bir şey varsa, hizmetli Merhabaviki değil, gerçekten de Vikihaber'e hizmet edip, katkı veren bir kullanıcı olan Merhabaviki olmamdır. Umarım anlatabilmişimdir. Ayrıca size de iyi yolculuklar dilerim.--Merhabaviki (mesaj) 00:07, 22 Mayıs 2016 (UTC)

Hesabınız

Merhaba,

Vikihaber'e yeni gelen kullancılara hoş geldin mesajı gönderirken, o hoş geldin mesajı gönderdiğim kullanıcıyı doğrularken, ona gönderilmiş Vikipedi'de ki bir mesaj dikkatimi çekti. Bahsi geçen kullanıcı cevap vermemiş. Ancak biliyoruz ki, senin bu hesabının engelli olması yeni bir hesap açmana engel değil. Eğer, o kullanıcı sen değilsen bile, yine de, başka bir hesabın varsa, iki hesabı aynı anda kullanıp, kukla kullanımına gitmek yerine, o yeni açtığın yeni hesapla burada katkı vermene devam etmeni tavsiye edeceğim. Vikipedi'de olduğu gibi; Vikihaber'de de, böyle bir şeye izin verilmediğini vurgulamak isterim. Eğer, bir başka hesabım yok diyorsan da, elbette seni herhangi bir şeyle suçlayacak bir durumum yok.

Öte yandan, İnternion'a gönderdiğim mesaj, senin içinde geçerli, Bulunduğun şehrin habercisi sensin! Neden bizimle de yaşadıklarını paylaşmak istemiyorsun?, daha fazlası burada. Mesaj sayfamda da görebilirsin.--Merhabaviki (mesaj) 13:16, 24 Mayıs 2016 (UTC)

Tarih şablonu

Merhaba. Bir zamanlar buralarda çok aktif olmuş, şimdi daha çok İngilizce Vikipedi'de katkıda bulunan bir kullanıcıyım. Özellikle spor konusunda yazdığınız haberleri görmek beni mutlu etti, birkaçını gözden geçirip yayınla şablonu ekledim. Elinize sağlık. Yazdığınız haberlere tarih koyarken ilgili şablonu {{tarih|2016-05-25}} şeklinde kullanırsanız otomatik kategorilenme gibi teknik konularda sisteme yardımcı olur. Bir de, eğer yazdığınız haberlerin gözden geçirilmesini beklerseniz, ancak üç dört gün bakan biri olmazsa, yayınla şablonunu kendinizin eklemenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar. --seksen 15:52, 25 Mayıs 2016 (UTC)

Merhaba Seksen, hoş geldiniz. Öncelikle teşekkürler tavsiye için. Kullanıcı sayfanıza bir göz gezdirmiştim ilk kez Vikihaber kardeş projesine geldiğim zaman. Türkçe Vikipedi'de de aktif olabildiğim süre içerisinde (Engellenmeden önce yani.) eski kullanıcıların hepsini tanımak adına 1-2 kez kullanıcı sayfanızı gezdiğimi hatırlıyorum. Elbette burada olmanız beni çok sevindirdi. Çünkü ben henüz bu projelerde 5 aydır süre alabiliyorum ve gördüğümüz gibi eksik bildiğim şeyler var. Bu şekilde atacağınız mesajlar ile beni bilgilendirebilirsiniz. Tecrübeniz görmezden gelinemez. Tekrardan teşekkür ederim tavsiyeniz için. Size de iyi çalışamalar. Umarım sizi burada daha çok görürüz :) --Urungu97 (mesaj) 05:19, 26 Mayıs 2016 (UTC)