Kullanıcı mesaj:HakanIST

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikihaber, özgür haber kaynağı!

Merhaba HakanIST, İmece yöntemiyle gerçekleşmekte olan Uluslararası Haber Projesi'ne hoşgeldin
Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Vikihaber'de şu an 1.184 haber bulunmaktadır.

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün VikiHaber kullanıcıları size yardımcı olacaklardır. Tartışma sayfalarına ve kullanıcılara mesaj yazdıktan sonra imzanızı atmayı unutmayın!.

Deneme tahtasında serbest denemelerinizi yapabilirsiniz

VikiHabere başlamak için daha fazla beklemene gerek yok. İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Vikihaber, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan Vikikaynak'a
  • Önemli ve özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e
  • Sözcük ve sözcük türleri hakkında bilgi eklemek istiyorsan Vikisözlük'e
  • Canlı türleri hakkında bilgi eklemek istiyorsan Vikitür'e
  • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan Vikikitap'a katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

Merhabaviki (mesaj) 08:19, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Mobil görünüm

Merhaba HakanIST,

Senden, Vikihaber'in mobil görünümü konusunda yardım almak istiyorum. Bizzat akıllı telefonlardan Vikihaber'e erişince, ekran bölünüyor. Yani görüntüler, daha doğrusu ana sayfada yer alan haberler, telefon ekranına sığmayıp, yanlara doğru kayıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Ayrıca bu sorun, İngilizce Vikihaber'in mobil seçeneğinde mevcut değil, bu yüzden de Türkçe Vikihaber'in mobil yüzünün düzenlenmesi, güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum. Hem google+ simgesi içinde ayrıca teşekkürler. Bu konuda da yardımcı olabilirsen çok memnun olurum.--Merhabaviki (mesaj) 20:58, 20 Mayıs 2016 (UTC)

Ayrıca tüm çalışmalarınız içinde tekrardan teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle--Merhabaviki (mesaj) 19:48, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Merhaba Merhabaviki, mobil ile ilgili biraz araştırma yaptım, aynı probleme sahip birçok vikihaber mevcut. Ana sayfanın kodlarında değişiklik yapılması gerekiyor. Hizmetli yetkisi gerektiği için global sysop lara bildirdim. --HakanIST (mesaj) 20:20, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Bu arada, bana ping bildirimi gelmedi :) Anlaşılan o da çalışmıyor. Hem, yardımın için teşekkür ederim.--Merhabaviki (mesaj) 20:50, 23 Mayıs 2016 (UTC)
Merhabaviki bu iş düşündüğümden zor gözüküyor, şablonlarda dahil yerleşimle alakalı parametreler (stylelar) elle tanımlanmış, merkezi dosyadan okumuyor, bu sebeple hepsinin elden geçmesi gerekiyor. Global sysoplar da ancak ana sayfanın korumasını kaldırmada yardımcı oluruz dediler.--HakanIST (mesaj) 09:06, 23 Haziran 2016 (UTC)
Sevgili HakanIST, öncelikle bu çalışmaların için sana minnettarım. Ayrıca, anladığım kadarıyla global hizmetliler kadar bir yerel hizmetlinin de müdahil olması gerekmektedir. Eğer arzu edersen, bu teknik sorunlarımızın çözümü için, sitenin yönetimini üstlenmeni isteyeceğim. Nitekim maalesef ben teknik konularda yetkin değilim. Böylece bu işlemler sırasında hizmetli gerektiren alanlara da müdahale edebilirsin. Tabi önce sana da başvurmayı uygun gördüm. Sevgilerimle--Merhabaviki (mesaj) 05:36, 24 Haziran 2016 (UTC)

Son Haberler

Ana sayfaya son haberler bölümü yapılabilir Şimdiden teşekkür ederim.

İkiekin (mesaj) 14:02, 10 Kasım 2017 (UTC)
Merhaba İkiekin , ana sayfanın korumasını kaldırdım, ilgili güncellemeyi yapabilirsin. İyi çalışmalar.--HakanIST (mesaj) 14:08, 10 Kasım 2017 (UTC)

Yaptım,yardımcınız için teşekkürler.

İkiekin (mesaj) 11:18, 11 Kasım 2017 (UTC)