Vikihaber:Hizmetliler

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Bu sayfa Türkçe Vikihaber'in resmi politikalarından biridir. Sayfanın içeriği, uygulanması gereken bir standart olarak kullanıcılar tarafından benimsenmektedir. Sayfada değişiklik yapmadan önce, bu değişikliklerin kullanıcılardan onay aldığına emin olun. Uygun görmediğiniz bir madde varsa, tartışma sayfasında sebepleri ile açıkça belirtin.

Hizmetliler özel editörler değillerdir. MediaWiki içindeki alanadlarını (namespaces) değiştirebilir, kullanıcıları engelleyebilir, sayfaları silebilir ve korumaya alabilirler. Engelleneme, silme ve koruma işlemlerinin hepsi politikalar ile bağlanmıştır. Hizmetlilerin istatistikleri şu sayfadadır.

Hizmetlilik başvurusu için şartlar

  • Vikihaber'de en az 1 aylık bir süredir aktif olarak yer almak.
  • Vikihaber'de en az 150 değişikliğinizin bulunması.
Son zamanlarda girilmiş olan istekleri arşivde görebilirsiniz, aynı zamanda bazı soruları, yorumları ve itirazları da orada bulmanız olasıdır. Hizmetli başvurusu yapmak için tıklayınız.

Hizmetlilerin listesi

  1. Etkinlik sütunu, hizmetlilerin son 30 gün içinde gerçekleştirdiği işlem sayısına göre etkinlik durumunu göstermektedir. Resmi bir anlamı yoktur ve el ile düzeltme yapıldığından güncel olmayabilir. 0-5 işlem Etkin Değil, 5-49 işlem Yarı Etkin, 50 ve üzeri işlem ise Etkin ile ifade edilmiştir.

Eski hizmetliler