Vikihaber:Hizmetlilik başvurusu/Srhat

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarılı. Oylama tamamlandı. Srhat hizmetli seçilmiştir.--Reality006 14:26, 23 Ağustos 2009 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 6
 Destek: 6
 Karşı: 0
 Tarafsız: 0
 Oran: %100

Srhat

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 12:43, 23 Ağustos 2009 (UTC)

 • Srhat (MesajKatkılarİstatistikler) – Srhat gibi deneyimli bir kullanıcının Vikihaber'imizin ilk hizmetlisi olmasıyla Vikihaber'in gelişiminin hızlanacağını düşünüyorum.
 • Srhat'ın adaylık oylaması için, yeni açılan vikiler için uygulanan standart 1 hafta süresince, (23 Ağustos'a kadar) oy kullanabilirsiniz. Bu süre zarfında geçici olarak Hizmetli görevini yerine getirecek Srhat'ı tebrik ediyorum. Vikimiz için hayırlı olması dileğiyle. --Joseph 20:50, 17 Ağustos 2009 (UTC)
Beni bu işe layık gördüğünüz için teşekkür ederim. Hizmetlilik görevimi eğer seçilirsem elimden geldiğince yerine getirmeye çalışacağım.Bu imzasız yazı Srhat (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikipedi çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
Vikihaber:Hizmetli başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu

 • Pictogram voting support.svg Destek--Reality006 11:26, 16 Ağustos 2009 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek--Grondin 18:10, 16 Ağustos 2009 (UTC)
 • Destek. Vyk 18:12, 16 Ağustos 2009 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek--Aycan 23:00, 16 Ağustos 2009 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek Bu görev içim yeterli birikime sahip olduğunu düşünüyorum. --Joseph 17:43, 17 Ağustos 2009 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek--Kullanıcı sayfamileti 07:43, 19 Ağustos 2009 (UTC)

Olumsuz Olumsuz

Tarafsız Tarafsız

Geçersiz Geçersiz

Yorum Yorum

 • Bildiğim kadarıyla proje için Hizmetli ve Bürokrat seçilmesi gerekiyor. Hizmetli ve Bürokrat seçimi ile ilgili konuları burada konuşabiliriz.--Reality006 21:37, 14 Ağustos 2009 (UTC)
  • Beni bu işe layık gördüğünüz için teşekkür ederim. Hizmetlilik görevimi eğer seçilirsem elimden geldiğince yerine getirmeye çalışırım, ama ben bürokratlık ile başa çıkabileceğimi pek sanmıyorum :) Daha fazla sorumluluk gerektiriyor. Bence de bürpkratlık zorunlu değil her viki için. Bu proje genişledikçe ileride bir bürokrat da seçebiliriz. Tabi şimdi bir aday varsa olabilir. Srhat 17:17, 15 Ağustos 2009 (UTC)
 • Bence bir hizmetli ve bir bürokrat seçmemiz gerekiyor. Bürokratı botlar ve diğer önemli işler için seçmeliyiz ki botlar denetlenebilsin bot statüsü verilebilip geri alınabilsin. Ayrıca bürokratratlar hizmetli işlevlerini de yapabiliyor. Kısacası Srhat ben hizmetlilik adaylığını destekliyorum. Joseph de desteklediğini söyledi zaten buraya desteklediğiyle ilgili yazı yazacaktır. Bürokrat konusunda ise Muratsahan'ı aday gösteriyorum. Umarım sizde desteklersiniz. (Yalnız Muratsahan henüz adaylığı red ya da kabul ettiğine dair bir yazı yazmadı bilginize)--Reality006 21:15, 15 Ağustos 2009 (UTC)
 • Vikihaber çok hızlı çıktı ama daha şimdiden karmaşa yaşanmaya başladı. Daha oylama kuralları belirlenmeden, oylama açılıyor. Madem Vikipedi'nin kuralları burada da geçerli, o zaman Vikipedi'deki oylama politikası uygulanmalı. Buna göre en az 2 aydır Türkçe Vikihaber üyesi ve en az 150 değişikliği olmayan bir kullanıcı oy kullanamaz. Vikihaber henüz birkaç günlük ve Incubator'daki üyelikler burada geçerli değil. Buna göre hiçbir kullanıcı bu koşulları sağlamıyor. Dolayısıyla üstteki oyların tümü geçersizdir. --88.253.128.185 12:08, 17 Ağustos 2009 (UTC)
Vikipedi'de bulunan tüm kurallar burada da geçerlidir ilkesi henüz kabul edilmiş değil. Nasıl ki o ilkenin kabul edilmesi için her kullanıcı oy kullanabiliyor ise şu an için başka oylamalarda da tüm kullanıcılar oy kullanabilir. Sizin de dediğiniz gibi bu proje daha birkaç günlük. O halde nasıl en az iki aydır bu siteye üye olan kişilerin bulunmasını bekleyebiliriz ki?Bu imzasız yazı Srhat (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Désolé d'intervenir en français, et non en turc, dans cette discussion. Vikihaber n'est pas Vikipedi. Chaque projet est indépendant des autres et les règles de Vikipedi n'ont pas à s'imposer sur Vikihaber. Le projet n'existe que depuis 5 jours, et il est nécessaire que les premières décisions soient prisent rapidement afin de le rendre viable. J'ai connu cela pour la Wikiquote francophone. Une vague de vandalismes est arrivée quelques minutes après l'ouverture du projet, j'ai été sysopé temporairement pour calmer le jeu. Dans la même soirée, nous avons élu le bureaucrate, les sysops. En outre, les fonctions d'administrateurs doivent être accordées à tout contributeur sérieux et régulier sur le projet (Translation in english : Sorry to speak in french, not Turkish, in this discussion. Vikipedi isn't Vikihaber. Each project is independent of the others and the rules of Vikipedi mustn't be applied to Vikihaber. The project has only been 5 days and it is necessary that the first decisions are taken quickly to make it viable. I have known this for the French Wikiquote. A wave of vandalism came just minutes after the opening of the project, I was temporarily sysoped to calm the game and, in the evening, we elected the bureaucrat, the sysops. In addition, the duties of sysop should be accorded to any serious and regular contributors on the project.) --Grondin 12:50, 17 Ağustos 2009 (UTC)
 • Srhat ve Grondin'in yorumlarına katılıyorum. Ve buna ek olarak Vikihaber çok hızlı falan çıkmadı. Proje 2007'den bu yana Incubator da gelişmeyi bekliyordu. Ve biz burada kimsenin hakkına müdahalede bulunmadan eşit davranıyoruz. İsterseniz bir kullanıcı adı alarak sizde aday olabilirsiniz.--Reality006 14:45, 17 Ağustos 2009 (UTC)

Yukarıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.