İçeriğe atla

İntihara kalkışan adam aslanların kafesine girdi

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

22 Mayıs 2016, Pazar

Şili'nin Santiago şehrinde bir kişi, üzerinde bulunan giysilerini çıkardıktan sonra, bir hayvanat bahçesinde bulunan aslanların bulundukları yere girdi. Olayda, iki aslan vurularak etkisiz hale getirilirken, şahıs ise hastaneye kaldırıldı.

Şili medyasında ismi Franco Luis Ferrada Roman olarak geçen, 20 yaşındaki bir genç, cumartesi günü gittiği hayvanat bahçesinde, üstündekileri çıkardıktan sonra, aslanların bulunduğu kafese girdi. Yetkililer olaya müdahale edene kadar, aslanların saldırısına uğrayan genç adamın, daha sonrasında ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre göre aslanların önce Roman'a saldırmadığını, yere yatırdıktan sonra onunla oynadıklarını söylediler. Görevlilerse, Roman'ın hayatını kurtarmak için iki aslana, hızlı yatıştırıcı olmadığı için ateş etmek zorunda kaldılar. Hayvanat bahçesi müdiresi Alejandra Montalva adamın hayvanat bahçesine aslında ziyaretçi olarak girdiğini belirtirken ayrıca bir dişi ve bir erkek aslanın ölmesinin de kendisini derinden yargıladığını vurgulardı.

Müdire; Hayvanat bahçemizin bu gibi durumlar için bir protokolü var. İnsanların hayatları bizler için çok önemli açıklamasında bulunurken, aynı zamanda da gencin cebinden bir de intihar notu çıktığı öğrenildi. Ayrıca Şili'deki bir haber kanalına göre ise, kafesin içinde dini sözler söyleyen adamın intihar notunda, kıyametle ilgili şeylerin yazdığı da yer aldı.


Kaynaklar