Vikihaber:Hizmetlilik başvurusu/Arşiv/2014

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2014 yılında yapılmış bürokrat/hizmetli başvuruları ve sonuçları

Bürokratlık başvuruları

Hizmetlilik başvuruları

Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Hiçbir katılım olmadığından. Uğurkent (mesaj) 15:16, 14 Eylül 2014 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 0
 Destek: 0
 Karşı: 0
 Tarafsız: 0
 Oran: %Sıfır ile bölme.

Uğurkent

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 23:21, 26 Ağustos 2014 (UTC)

Uğurkent (MesajKatkılarİstatistikler) – Kardeş projeler için fazla katılım olması gerekiyor. Geçen günlerde bir kahyayla aramda konuşma geçmişti. Kardeş projelerde aktif hizmetli yoksa, Meta'da durumu bildirmek gerekiyor. Bazen kahyalar siliyor. Silinecek sayfalar da fazlalaştı. Malum Osmanlı98'in hizmetlilik yetkisi alındığı için, tek bir hizmetlimiz kaldı. O da bu sıralar aktif değil. Kısacası bu kardeş projeyi ileriye götürebileceğimi düşünüyorum. Uğurkent (mesaj) 23:21, 19 Ağustos 2014 (UTC)Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikihaber çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
Vikihaber:Hizmetlilik başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu
Olumsuz Olumsuz
Tarafsız Tarafsız
Geçersiz Geçersiz
Yorum Yorum
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarılı. Oylama sonucu kullanıcı 6 ay süreyle hizmetli seçilmiştir. Uğurkent (mesaj) 18:42, 28 Ekim 2014 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 9
 Destek: 9
 Karşı: 0
 Tarafsız: 0
 Oran: %100

Uğurkent

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 14:16, 28 Ekim 2014 (UTC)

Uğurkent (MesajKatkılarİstatistikler) – İncelemeelamini'nın başvurusunu gördüm, hizmetli olabilecek bir arkadaşımız. Temmuz ayından beri burayla ilgilenmeye çalışıyorum. Bayağı da silinecek sayfalar fazlalaşmış. Arşivlenecek sayfalar var. Bir de ana sayfa bir seneden beri değişmiyor. Burayı toparlamaya çalışmaya çalıştığımı görebilirsiniz. Eminim ki en iyi işleri yapabileceğime inanıyorum. Yarın itibariyle Vikimedya Türkiye'de hizmetlilik görevime başlıyorum. Burayı da kolaylıkla halledebilirim. Uğurkent (mesaj) 14:16, 21 Ekim 2014 (UTC)Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikihaber çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
Vikihaber:Hizmetlilik başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu
 1. Pictogram voting support.svg Destek Kesinlikle destekliyorum. Vikihaber'in neden açıldığına değil!.. Neden böyle yetim kaldığına bakılması gerektiği kanaatini taşıyorum. --i.e. msj 15:40, 21 Ekim 2014 (UTC)
 2. Pictogram voting support.svg Destek sadece vikipedi ile değil, Vikipedinin kardeş projeleriyle ilgilenebilecek biri Hacitalha (mesaj) 17:56, 21 Ekim 2014 (UTC)
 3. Pictogram voting support.svg Destek Aslında hepimizin kardeş projelerde yer alıp buraları da canlandırması lazım. Ancak malumunuz ansiklopedi var olan mevcut topluluğun tüm zamanını işgal ediyor. Orada aktif kişi sayısını artıramayınca buralara bizim el atma imkanımız olmuyor. Ancak gönüllü kişilerin de olduğunu görmek mutluluk verici. İnşallah ileride ansiklopedide çok fazla yoğun kullanıcımız olurda bizde oraya daha az vakit ayırıp buralara da el atarız.SAİT71 (mesaj) 19:24, 21 Ekim 2014 (UTC)
 4. Pictogram voting support.svg Destek Türkçe'sinde imla ve gramer hataları olmasına rağmen, her gönüllü çalışmak isteyene desteğim var. İngilizce Wikipedia aksine, Türkçe Vikipedi'de bazı arkadaşlar ne yazıkki katkıda bulunmak isteyen Vikipedistlerin önünü kesmeye pek meraklı. -Yozer1 (mesaj) 18:38, 22 Ekim 2014 (UTC)
 5. Pictogram voting support.svg Destek--Samral (mesaj) 10:25, 25 Ekim 2014 (UTC)
 6. Pictogram voting support.svg Destek--Akil13 (mesaj) 14:00, 25 Ekim 2014 (UTC)
 7. Pictogram voting support.svg Destek Destekliyorum. --Cekli829 (mesaj) 10:37, 26 Ekim 2014 (UTC)
 8. Pictogram voting support.svg Destek Şimdiden hayırlı olmasını dileyerek :)--Eğitmen Mahmut (mesaj) 19:26, 26 Ekim 2014 (UTC)
 9. Pictogram voting support.svg Destek --Araz Yaquboglu (mesaj) 04:28, 27 Ekim 2014 (UTC)
Tarafsız Tarafsız
Geçersiz Geçersiz
Yorum Yorum
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sonuç: Başarısız. Oylama sonucu İncelemeelemani hizmetli seçilememiştir. Aslında seçilebilirdi fakat Meta'da fazla aktif olmayanlara yetkiyi pek kolay vermiyorlar. Bir sonraki başvurusunda onu daha iyi yerlerde görebilceğimizi düşünüyorum. Uğurkent (mesaj) 20:43, 11 Kasım 2014 (UTC)

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 9
 Destek: 8
 Karşı: 1
 Tarafsız: 0
 Oran: %88.888888888889

İncelemeelemani

Oy verin! (0/0/0) Oylama bitiş tarihi 20:17, 1 Kasım 2013 (UTC)

İncelemeelemani (MesajKatkılarİstatistikler) – Aman, aman bir vandalizm olmuyor ve buraya çok fazla katkıda bulunamıyorum. Ancak silinmesi ve arşivlenmesi gereken sayfaların sayısı fazlalaştı. Elimden geldiğince, buraya hizmetli olarak katkıda bulunmak istiyorum. i.e. msj 20:17, 25 Ekim 2013 (UTC)Lütfen olumlu / olumsuz oyları gerekçelendirelim. Vikihaber çoğunluk demokrasisi değildir.
Oy vermeden ve/veya yorumda bulunmadan önce
Vikihaber:Hizmetlilik başvurularında kaçınılması gereken gerekçeler
sayfasına göz atmanız yararlı olabilir.


Olumlu Olumlu
 • Pictogram voting support.svg Destek Taş üstüne taş koyanı desteklemek lazım. Bende bir KM adayı maddem için spor haberi yazmıştım. 1 tane haberim var. Ancak Vikipedi'ye ağırlık verdiğim için diğer kardeş projelerde etkin olarak yer alamıyorum. Fakat bu işlere zaman ayırmak amacında olanları da destekliyorum. Başarılar.SAİT71 (mesaj) 21:02, 25 Ekim 2013 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek İncelemeelemanı'nın adaylık gerekçesinde belirttiği işleri yapmasının önünde bir engel görmüyorum. -Esc2003 (mesaj) 22:56, 25 Ekim 2013 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek Hizmetli olması için gerektiğini düşündüğüm çalışkanlık, isteklilik, aktiflik gibi şartları tamamen karşılayan bir kullanıcı İncelemeelemanı. Bariz politika ihlallerinde bulunmadığı sürece -ki şu ana kadar rastlamadım, ileride de rastlayacağımı düşünmüyorum- hizmetli olmayı her türlü hak etmektedir. Hayırlısı olsun.--Rapsar (mesaj) 07:21, 26 Ekim 2013 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg DestekBaşarılar. Aycan (mesaj) 08:15, 26 Ekim 2013 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek Vikihaber için yararlı olacağına inanıyorum.--BSRF (mesaj) 13:42, 26 Ekim 2013 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek Topluluk olsun olmasın, proje olsun olmasın veya işliyor olsun olmasın. Sonuçta düzen oluşturulması gereken sayfalar var. Hizmetliler sadece kullanıcılar için yok.Aguzer/\(ileti) 16:37, 28 Ekim 2013 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek "Yorum" bölümündeki görüşlerime binâen. Hayırlı olsun, kolaylıklar dilerim..--Eğitmen Mahmut (mesaj) 19:26, 29 Ekim 2013 (UTC)
 • Pictogram voting support.svg Destek Vikihaber'e inancım olmasa da, taşın altına elini koymak isteyenlere kolaylıklar dilerim. --Sadrettin (mesaj) 19:48, 30 Ekim 2013 (UTC)
Olumsuz Olumsuz
 • Pictogram voting oppose.svg Karşı :: ana sayfada 'Yaz Saati uygulaması bu gece sona eriyor' yazıyor günlerdir. mesele 'elini taşın altına koymaksa' bunun için hizmetliliğe gerek olmadığı açık. ie'nin burada aktif bir çalışması olmadığı gibi, proje de bitkisel hayat yaşıyor. meta'dan bir hizmetli, silinmesi gereken sayfaların yarısını silmiş bu arada. vikipedi'deki çalışmaların burada hizmetlilik için gerekçe gösterilmesini her şeyden önce bu projeye saygısızlık olarak görüyorum. daha önce, engelleri sırasında kardeş projelere destek verip hizmetlilik talep eden, engelleri bitince bir daha oralara hiç uğramayanları da gördük. projenin kana ihtiyacı var, kartvizit sahibi kullanıcılara değil. --ki bl 09:42, 31 Ekim 2013 (UTC)
 • Kartvizit sahibi kullanıcılardan ne kastettiğinizi iyice açın da, bakalım kişisel saldırı var mı? Tüm projelerde adaylıkların %90'a yakını kadarına olumsuz oy vermiş birisi olarak o zaman da bizde bu kartviziti istemiyoruz? İE'nin aktif çalışmalarının olmadığına vurgu yapıyorsunuz da, o zaman Vikipedi'de niye destek vermiyorsunuz? Vikipedi'de ki çalışmalarının himetlilik için gerekçe olarak gösterilmesin saygısızlık filan değil. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Yoksa Bu projelerin politikalarının Vikipedi güdümlü olması da ayrı bir saygısızlık değil mi? Bir Vikipedi hizmetlisisiniz ama neye hizmet ettiğiniz belli değil. Olumsuz oy verme rekoru kırmaya çalışıyor birileri. Eminim ki hizmetli olacak bir İE, her Wiki mecrasında sizden daha yararlı ve etkin olur. Madem kişisel kartvizit takılıyoruz, birde burdan yakın.. Aguzer/\(ileti) 11:22, 31 Ekim 2013 (UTC)
Kibele, eleştirilerini anlıyorum. O zaman serhat ve osmanlı98'in hizmetliklerini alalım, (1 senedir aktif değller) İE tek hizmetli olarak kalsın. --Sadrettin (mesaj) 18:32, 1 Kasım 2013 (UTC)
sanırım yanlış anlamışsın yorumumu sadrettin. diyorum ki, burada bir proje yokken, bir topluluk yokken, kendisi de burada bulunmayan bir kullanıcının hizmetli olma isteğini ve gerekliliğini anlayamıyorum özetle. aktif olmayan hizmetlilerin durumunu da buradaki topluluk değerlendirir. --ki bl 21:28, 1 Kasım 2013 (UTC)
Bu bir öneriydi. Topluluğu olmayan bir projede oylama veya seçim yapmak zor, hatta usul olarak yanlış. Ben mesela vikihabere inandığım için değil, İE'nin iyi niyet ve isteğine inandığım için olumlu oy kullandım. İE için de motive edici olur. (herkesin olumlu oy gerekçesi bu sanırım)
Şu bir gerçek ki, birkaç kişinin katkısıyla projenin yürümesi imkansız. İE, hizmetli olsa da, olmasa da, İE'nin tek başına yapacağı özverili katkılar elbette yeterli olmayacak. Olumlu ve olumsuz oylarımız, İE'nin hizmetli olup olmamasını belirleyecek olsa da, projenin gidişatına katkı sağlar mı ben de bilmiyorum. --Sadrettin (mesaj) 22:36, 1 Kasım 2013 (UTC)
'Topluluğu olmayan bir projede oylama veya seçim yapmak zor, hatta usul olarak yanlış.' evet,ben de bundan söz ediyorum. şimdi bir baktım da, oy verenlerin çoğunun buradaki ilk değişikliği ya da üç-beş katkıları daha var. taşıma suyla değirmen dönmez. teşekkürler, --ki bl 22:54, 1 Kasım 2013 (UTC)
Tarafsız Tarafsız
Geçersiz Geçersiz
Yorum Yorum
 • neredeyse bir yıldır biriken silinmesi gereken sayfaların sayısı 15.. ortada bir topluluk yok, hatta ortada bir proje de yok.. olmayan projede, olmayan işler için bir hizmetli gerekmiyor. sanırım bu tip durumlarda bu sayfaların silinmesi için meta'dan geçici yardımlar istenebiliyor. --ki bl 00:04, 26 Ekim 2013 (UTC)
Selam, kibele. Hiç önemli değil. O istekte de bulunabilirim. Arşivlenmesi gerekli olan sayfalarda var ama onlarda önemli değil, dediğin gibi. Sorun yok yani, dilersen gönül rahatlığı ile olumsuz oy kullanabilirsin. Tek derdim, burada diğer projelerde olduğu gibi aktif bir hizmetli olsun yeter. Bilgi için teşekkürler.--i.e. msj 11:18, 26 Ekim 2013 (UTC)
ben de onu diyorum işte, ortada bir proje yok.. aktif hizmetlilikten önce aktif kullanıcı olmanız gerekmiyor mu? vikipedi'deki aktifliğiniz dolayısıyla verilen oylar bu sorunu çözmeye yaramaz. olumsuz oy sizin hizmetliliğinize ilişkin bir fikir bildirmek olur.. oysa ben, topluluğu olmayan bir yerde ve ortada bir aktiflik de yokken neden hizmetli seçildiğini anlamakta zorlanıyorum. silinmesi gereken ve arşivlenmesi gereken üç beş sayfa bunun yanında önemsiz kalıyor evet.. eğer o sayfalarsa sıkıntı, diğer çözümler için girişimde bulunabilirsiniz. --ki bl 14:34, 26 Ekim 2013 (UTC)
Dediğim gibi benim için biri, ikisi üçü önemli değil. Benim hizmetli olmam da önemli değil. Buraya bir el atılsın yeter. Örneğin; siz burada hizmetli adaylığınızı koyarsanız, size seve seve destek verir ve hizmetli adaylığından çekilirim. Bu durumu köy çeşmesinde de belirttim.--i.e. msj 11:02, 27 Ekim 2013 (UTC)
şunda anlaşalım. mesele kimin hizmetli olacağı değil, nereye hizmetli olunacağı. buyrun el atın istiyorsanız, önce aktif kullanıcı olun, burayı ayaklandırın, neden el atılması gerektiği konusunda bizi ikna edin, sonra zaten ne olacaksa olur. kişisel olarak bu projenin ancak onlarca aktif kullanıcı ile belki anlamlı olabileceğini, bunun da yakın zamanda görünmediğini, haberciliğin bu kadar dönüştüğü bir ortamda varlığının konuşulması gerektiğine inanıyorum. --ki bl 11:28, 27 Ekim 2013 (UTC)
 • İncelemeelemani'nın hizmetliliğine olumlu bakıyorum ancak Kibele'nin yorumlarına katılmamak elde değil. Şunu hatırlamanızda fayda var, her ne kadar bürokratlık başvurusu olsa da stewardlar durumun farkına varmış ve statü vermemişti. Bunda da aynı durum yaşanabilir. --bermanya 15:47, 27 Ekim 2013 (UTC)
 • Aradan geçen onca zaman dahi Kibele'yi değiştirmemiş. Sanki projeye CEO seçiyoruz. Sayfaları düzenleyecek kişi seçiliyor burada. Proje işlemiyor diye silinmesi/düzenlenmesi gereken sayfalar öylece bırakılacak mı? Aguzer/\(ileti) 16:39, 28 Ekim 2013 (UTC)

ortada araba yok, süren yok, iten yok, teknisyen adayı var. hayırlı olsun. --ki bl 10:00, 30 Ekim 2013 (UTC)

Şu laf bana öyle koydu ki, bu yazıya her baktığımda klavyenin ne kahraman olduğunu hatırlatıyor sürekli bana. Bu derece yani... Klavyenin tuşlarına basarken, karşımızdakini de düşünsek ne olur acaba? Ama biliyorum, akıl sıra binlerce örnek bağlantı gelir artık, bu konuşmanın arkasına...--i.e. msj 23:29, 13 Ekim 2014 (UTC)