Kullanıcı mesaj:Kibele

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikihaber, özgür haber kaynağı!

Merhaba Kibele, İmece yöntemiyle gerçekleşmekte olan Uluslararası Haber Projesi'ne hoşgeldin
Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Vikihaber'de şu an 1.184 madde bulunmaktadır.

Yardım istemekten çekinmeyin, bütün VikiHaber kullanıcıları size yardımcı olacaklardır. Tartışma sayfalarına ve kullanıcılara mesaj yazdıktan sonra imzanızı atmayı unutmayın!.

Deneme tahtasında serbest denemelerinizi yapabilirsiniz

VikiHabere başlamak için daha fazla beklemene gerek yok. İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin.

Vikihaber, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir ailedir:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan Vikikaynak'a
  • Önemli ve özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e
  • Sözcük ve sözcük türleri hakkında bilgi eklemek istiyorsan Vikisözlük'e
  • Canlı türleri hakkında bilgi eklemek istiyorsan Vikitür'e
  • Bir şeyin nasıl yapıldığını tarif etmek istiyorsan Vikikitap'a katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

Reality 19:52, 7 Şubat 2010 (UTC)

Haber yazımı

Merhaba Kibele, yazdığınız Suriye'ye karşı ABD-Türkiye işbirliği haberi yayına hazırsa {{yayınla}}, çalışma devam ediyorsa çalışma şablonu, gözden geçirilmesini istiyorsanız {{gözden geçir}} şablonu koyabilirsiniz. Yine kategori eklemek için VH:HOTCAT burada da kullanılabiliyor. Sevgiler. Duke ϡ»» ileti ^^ 19:22, 11 Ağustos 2011 (UTC)


Hızlı Silme Politikasıgereğince silinmesi istenen haberin tartışma sayfasına yazdığım yazı

Göründüğünden emin olmak için size de mesaj atıyorum.

Bu haberin hızlı silme politikası gereğince silinmesi isteği saçmalıktır.Şablonda Silme nedeni: belirtilmemiş olarak görülse de bana gelen değiştirilme e-mail indeki işaretli yere bakarak arkadaşın "telif hakkı ihlali" sebebiyle bunu istediğini anlamış bulundum.Yeri aynen paylaşıyorum. bir kelimesi eksikse lütfen belirtiniz "Cenevre 2'ye karşı olanların Suriye'deki politik sürecin dışında kalmaya mahkum olduklarını belirten Cemil, Bir başka çıkış yolu yok. Hiç kimse farklı bir alternatif önermiyor" (cümlenin devamı işaretli bulunmadığı için cümle yarımdır.) Bu cümleyi basit bir google taramasına maruz bıraktığımızda cümlenin bire birini buluyor olmamız telif hakkı ihlalinden falan değil Kadri Cemile ait bu cümlenin asıl başka şekilde yazılmasının yanlış olacağı kanaatinden kaynaklanıyor."Cenevre 2'ye karşı olanların Suriye'deki politik sürecin dışında kalmaya mahkum olduklarını belirten Cemil" kısmı anlatıcı bakış açısıyla yapılan girişi ise başka birkaç şekilde daha yazmak mümkün olsa da bahsi geçen kişinin 3 ayrı cümlesini vermenin en makul biçimi olduğu kanaatinde olduğum için yazdım. Vikihaberde her an hizmetliler meselelere müdahale edemiyor olabilir ancak bu vikhaberin okunmadığı anlamına gelmiyor dolayısıyla emek verilen bir yazıya bir şablon yerleştirip değişiklik savaşlarına sebep olurken daha sağ duyulu davranılmalı ki o haberde o şablon aylarca kalabiliyor hizmetli müdehalesi olmadığı için.böylesi basit işlerle uğraşıp haber yazma hevesi kaçırmak yerine hayli haber yazarlığına ihtiyacı olan viki habere haber yazarak katkıda bulunulabilir mesela.nedenlerini uzun uzadıya açıkladığım üzere telif hakkı ihlali bulunmamaktadır.Şimdi bir kez daha uzun zamandır orada duran ve herhangibi bir hizmetli müdehalesine uğramayan şablonu haberden kaldırıyorum yine değiştirip değişiklik savaşlarına sebep olmadan önce lütfen bu yazıyı okuyunuz vikihaber kimsenin malı değildir.vikihaber tatmin aracı değildir.ayrıca insanları denetliyorum eleştiriyorum kafasıyla herkesin yazısına antipati ile yaklaşmak yerine yeni haber yazmak daha çok tatmin edicidir bilginize hem viki haberinde yararına. Sağlıcakla kalın. --Mehmet FENLİ (mesaj) 21:38, 10 Şubat 2014 (UTC)