Kullanıcı mesaj:SAİT71

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikihaber, özgür haber kaynağı!

Haber

Selamlar; benda burasını, diğer işlerden vakit ayırıp canlandırmak niyetindeyim. Sanıldığı gibi işe yaramayan bir yer olarak görmüyorum. Aslında çok güzel bir site. Google Viki projelerine önem veriyor. Ben burayı canlandırırsak haber aramalarında bu sitenin ilk sıralarda çıkacağını tahmin ediyorum. Buda ister istemez hem burasını hemde Vikipedi'yi daha çok canlandıracaktır. Bir kaç arşivden haber arattırdım ilk 3-4 sırada çıkıyor. Haber yazdığımda hatalarımı görürsen düzeltip uyarmayı unutma ki bende hatalarımı düzelteyim. Kolay gelsin :) İlk mesajımı sana atmış oldum bu arada... :D SAİT71 (mesaj) 17:50, 29 Ekim 2014 (UTC)

Ben de İngilizce Vikihaber'e ara sıra uğruyorum. Vandalizm var mı diye. İngilizce Vikihaber çok güzel. Facebook ve Twitter sayfalarını bir şekilde alabilirsem iyi olacak. Böylece eskisi gibi Vikihaber canlanır. Twitter'da twitlerde Vikihaber'den bahsedildiğini gördüm. Uğurkent (mesaj) 18:15, 29 Ekim 2014 (UTC)
En azından kemik bir kadro ile hiç değilse çok önemli haberler girilip güncel tutulabilir. :)SAİT71 (mesaj) 18:17, 29 Ekim 2014 (UTC)
Ben zaten 3 haber yazdım. Ulusal basında güncel olaylar, buranın daha aktif olmasını sağlayabilir. Bu arada görevim 6 ay. Kahya, 6 ay sonra bir yerel seçim olursa sürenin uzatılacağını söyledi. 6 ay sonra bürokratlığa aday olurum böylece yetki almak için Meta'ya ikide bir başvurmayız ve yeni hizmetlilerimizin önü açılır. Uğurkent (mesaj) 18:21, 29 Ekim 2014 (UTC)
Vikipedi'de de belirttiğim gibi sağlam 4 kişi ile burası canlanabilir. Vikipedi için lazım olan günde 10-15 güncel haber sadece. Günlük olarak orada yer alacak bir kutucukta burada girilen önemli haberleri listelemek burayı da canlandıracaktır. Çünkü oranın ana sayfası çok ziyaret ediliyor. İster istemez insanlar tıklayacaklardır. Böylece ziyaretçiler haber bilgisini dahi bizden alabilirler. Ayrıca oranın ana sayfası da güncel değil. Günün maddelerinin her gün değişmesi lazımken çok uzun süre vakit ayrılmaması nedeniyle aynı kalıyor. Bunu defalarca tartışma sayfasında belirttim ama çözüm üreten maalesef yok. Eğer orada da hizmetli olursan bu konuda mutlaka ilgili olmanı diliyorum. :)SAİT71 (mesaj) 18:36, 29 Ekim 2014 (UTC)

Sosyal medya

Facebok'taki Vikihaber artık etkin değil. Onun yerine aynı ada sahip yeni bir sayfa açabiliriz. Sen ne diyorsun. Daha sonra belki iki sayfa birleştirilebilir. Uğurkent (mesaj) 19:57, 29 Ekim 2014 (UTC)

Olabilir, çok güzel olur. Sosyal medya önemli. Üç beş ilgili adam bulsak kardır. :)SAİT71 (mesaj) 20:03, 29 Ekim 2014 (UTC)