Tahsin Ertuğruloğlu: "UBP'den bazı kişilerle istişarede bulundum"

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

23 Ağustos 2010, Pazartesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden diğer haberler
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yeri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yerini gösteren bir harita

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki diğer haberleri görmek, değiştirmek veya başlatmak için, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Portalına gidin.
Flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus.svg
Tahsin Ertuğruloğlu

KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde bağımsız milletvekili olan Tahsin Ertuğruloğlu, Ulusal Birlik Partisi'nden (UBP) bazı kişilerle görüştüğünü doğruladı. Ertuğruloğlu, Aralık ayında yapılacak kurultay sonrası partiye geri dönebileceğini söyledi.

Ülkedeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olduğu için UBP'den ihraç edilen Ertuğruloğlu, kendisinin her zaman UBP'li olduğunu ifade etti. Aralık ayında yapılacak kurultayda cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun önemli rol oynayabileceğini söyleyen Ertuğruloğlu, “Parti çatısı altında aktif siyaset yapıp yapmayacağım, partinin kurultay sonrası ne kadar UBP olup olmayacağına yönelik vereceği karara bağlıdır” dedi. Hükümet çalışmalarını önemsemediğini belirten Ertuğruloğlu, kim gelirse gelsin yapılması gerekenlerin yapılmayacağını söyledi.

Kaynaklar

Wikinews
Bu madde, Vikihaber üyeleri tarafından oluşturulan birinci-el habercilik içerir. Daha fazla ayrıntı için tartışma sayfasına bakın.


Bookmark-new.svg