Obama Pensilvanya, Florida ve Ohio'da öne geçti

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

27 Haziran 2012, Çarşamba

Amerika Birleşik Devletleri'den diğer haberler
Amerika Birleşik Devletleri'nin yeri

Amerika Birleşik Devletleri'nin yerini gösteren bir harita

Amerika Birleşik Devletleri'deki diğer haberleri görmek, değiştirmek veya başlatmak için, Amerika Birleşik Devletleri Portalına gidin.
Flag of the United States.svg

ABD’de 2012 seçimlerinde belirleyici olması beklenen üç eyalette yapılan kamuoyu yoklamasında Barack Obama’nın rakibi eski Massachusetts valisi Mitt Romney’in önüne geçtiği belirlendi.

Quinnipiac Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre Obama, Ohio eyaletinde 9 puanla; Pensilvanya eyaletinde 6 puanla; Florida eyaletinde de 4 puanla önde. Aynı eyaletlerde geçen ay yapılan araştırmada adayların büyük ölçüde berabere olduğu görülmüştü.

Quinnipiac Üniversitesi Kamuoyu Yoklamaları Enstitüsü başkan yardımcısı Peter Brown, Obama’nın bu üç eyalette liderliği koruması durumunda Kasım ayında yapılacak genel seçimi rahatça kazanabileceğini söyledi.

Obama’nın destek oranlarındaki artış göçmenlik konusunda attığı adımlar atmasını izliyor. Obama, ABD'ye yasadışı yollarla giriş yaptıklarında çocuk olan yetişkinlerin sınır dışı edilmelerini önleyecek bir kararname imzaladı. Quinnipiac, bu üç eyalette yaşayan seçmenlerin Obama’nın kararını desteklediğini ve Romney’e kıyasla göçmenlik konusunda başkanın daha etkili olduğunu düşündüğünü bildiriyor.

Kaynaklar


Bookmark-new.svg