İçeriğe atla

KKTC'de sokaklara Derviş Eroğlu'nu kutlayan reklam panoları konuldu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

28 Nisan 2010, Çarşamba

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 18 Nisan günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Derviş Eroğlu'nun yemin etmesinin ardından sokaklardaki reklam panolarına onu kutlayan reklamlar konuldu. Lefkoşa'da Osman Örek Caddesi'nin Mehmet Akif Caddesi ve Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi ile buluştuğu kavşaklarda bulunan reklam panolarına Milliyetçi Adalet Partisi ve Ziya Emir Group tarafından reklam verildi. Reklamlarda "Hayırlı olsun!" ve "Yolun açık olsun!" gibi ifadeler kullanıldı.

Ülkede seçim sürecinde Eroğlu taraftarlarının astığı propanganda malzemeleri henüz indirilmezken, Mehmet Akif Caddesi'ndeki seçim ilanları konulması için ayrılmış ve Eroğlu tarafından kullanılan bir binadaki propanda malzemeleri yırtıldı. Yine aynı caddede, seçmi ikinci sırada bitiren eski cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın seçim platformundaki propaganda malzemelerinin çoğu indirildi.

İlgili haberler

Kaynaklar

Wikinews
Wikinews
Bu madde, Vikihaber üyeleri tarafından oluşturulan birinci-el habercilik içerir. Daha fazla ayrıntı için tartışma sayfasına bakın.