23 Nisan Çocuk Bayramı KKTC'de kutlandı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

24 Mayıs 2009, Pazar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden diğer haberler
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yeri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yerini gösteren bir harita

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki diğer haberleri görmek, değiştirmek veya başlatmak için, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Portalına gidin.
Flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus.svg
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, günümüzde uluslararası düzeyde kutlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin millî bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 5 ilçesinde coşku ile kutlandı. Tüm okullar çeşitli etkinlikler ile törenler düzenledi. Lefkoşa Atatürk Stadyumu’ndaki tören saat KKTC yerel saati ile saat 09.30’da, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Canan Öztoprak’ın tören ekiplerinin bayramlarını kutlamasıyla başladı. Daha sonra ise stadyumdaki tüm Kıbrıslılarla saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türkiye ve KKTC bayrakları göndere çekildi.

Resmi geçite 22 konuk yabancı ülkenin temsilcileri, KKTC Jimnastik Federasyonu'nun öğrencileri, Lefkoşa İlkokullarındaki öğrenciler ve izci grupları katıldı. Geçidin ardından öğrenciler müzikli halk sanatları gösterilerini sundu. Lefkoşa Türk Belediyesi’nin desteğiyle Lefkoşa Fuar Alanı’nda gerçekleşen 3.Çocuk Şenliği’nde de çocuklar için çeşitli eğlence programları ve gösteriler düzenlendi.

Kaynaklar