Williams, erkeklik hormonu alıyor

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

4 Haziran 2011, Cumartesi

Kültür ve eğlence
Kültür ve eğlence

Cole Thomas The Course of Empire Destruction 1836.jpg

Kültür ve eğlence ile ilgili diğer haberleri görmek, değiştirmek veya başlatmak için, Kültür ve eğlence Portalına gidin.
Kültür ve eğlence ile ilgili diğer haberler

37 yaşındaki İngiliz şarkıcı Robbie Williams, The Sun gazetesine yaptığı açıklamalarda haftada iki kez testesteron iğnesi aldığı belirtti. Büyüme hormonu almak için doktora giden Williams, doktorun yaptığı testler sonucu bu hormona ihtiyacı olmadığını farkına vardı. Bu hormon orta yaşlı insanların yaşlılığı geciktirmek amacıyla aldığı bir hormondur. Testlerin sonucunda ise başka bir durum fark edildi. Doktor, Williams'ın erkeklik hormonlarının düşük seviyede olduğu tespit etti. Ve Williams'a sürekli uyku durumu olan letarji teşhisi koydu.

Williams olayı şöyle açıkladı; "Doktor sonuçlara baktı dedi ki, '100 yaşında bir erkeğin testosteron oranına sahipsin'. Şok oldum. Neyse ki iğneler işe yaradı. Doktorum iğnelerin kansere neden olabileceğini söyledi ama açıkçası umrumda bile değil."

Williams, doktorun açıklaması ile birlikte bir aydınlanma yaşadığını belirtti. Ve artık eski enerjisini topladığını ve hayatının değiştiğini de ekledi.

Testesteron iğnesi, libidosu düşük olan erkeklerde kullanılıyor. Veya spor yapan erkeklerde kasları korumak için kullanılıyor. Ancak bu tedavi kalp krizi riskini artıyor. Yine de, ABD'de 4-5 milyon erkek bu iğneleri kullanıyor.

Bookmark-new.svg

Kaynaklar