İçeriğe atla

U2'dan dev İstanbul konseri

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

9 Eylül 2010, Perşembe

Bono ve U2 360 Derece adlı konser turnesinin İstanbul ayağında çok başarılı bulunan bir performans sergiledi.

U2 ve solisti Bono, İstanbullular'a uzun zaman akıllarda kalacak bir müzik ziyafeti çekti. Pazartesi gecesi trafiğin tıkanması yüzünden bir buçuk saat geç başlayan konser Atatürk Stadı'nda Bono ve U2 için bir ilk olduğu gibi, izleyiciler içinde onları sahnede görmek açısından bir ilkti.

Konserde en sevilen şarkılarını söyleyen Bono ve grubu U2, her konserlerinde olduğu gibi bu kez de politikaya da yer verdi. Dünyada insan hakları, 1995'de gözaltındayken kaybolan Fehmi Tosun, Kayıp Anneleri gibi konulara değinen Bono, Türkiye'nin önemini vurguladı ve "Burada olup bitenler bütün dünyayı ilgilendiriyor çünkü Türkiye Doğu'yla Batı'yı birleştiren önemli bir ülke," dedi.

Konserin en çok alkışlanan bölümlerinden biri de Bono'nun Zülfü Livaneli'yle birlikte "Yiğidim Aslanım" parçasını seslendirmesi oldu. U2'nun sahne ve ses düzeni ve profeesyonel performansı müzik eleştirmenlerinden tam not aldı.

Bono, Pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüştü ve iki kıtayı birleştiren Boğaz Köprüsü'nden geçerken çok heyecanlandığını söyledi.

Kaynaklar