İçeriğe atla

Robbie Williams zehirlendi ve Danimarka konseri iptal oldu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

18 Temmuz 2011, Pazartesi

İngiliz müzik grubu Take That, grup üyelerinden Robbie Williams'ın gıda zehirlenmesi ile hasta düşmesi üzerine Progress Live turnelerinin Danimarka ayağını iptal etti. Grup üyeleri yaptıkları duyuruda bunun zor bir karar olduğunu ama bu turnenin bir geri dönüş kutlaması olduğundan Williams olmadan sahneye çıkmanın yanlış olacağını belirttiler. Williams ise daha sonra yazdığı notta arkadaş diye hitap ettiği hayranlarının geçmiş olsun mesajları ve sevgisi için minnettar olduğunu dile getirdi. Tamamen iyileşmediğini ama çok daha iyi olduğu sözlerine ekledi.

37 yaşındaki Take That üyesi Robbie Williams bir konser sonrası 15 Temmuz 2011'de otelde yediği bozulmuş ıstakoz yüzünden zehirlendi. Bu zehirlenme üzerine grup Danimarka'nın Copenhagen şehrindeki Parken Stadı'nda düzenleyeceği konseri iptal etmek zorunda kaldı. Jason Orange ve Mark Owen hayranları hayal kırıklığına uğratmamak için konsere Williams olmadan devam etmek istedi. Lakin sigortadan dolayı gelen hayranların biz Williams'ı görmek istiyoruz diyerek bilet paralarını geri alma hakları buna engel oldu.

Tüm gece ve sabah boyunca şiddetli derece hasta olan Williams, sabah saat 11:00'da iyileşip konsere çıkabileceği umuduyla stadyumdaki giysi odasının değiştirilmesini istedi. Onu iki kez kontrole gelen doktorların yazdığı reçeteye rağmen, Williams saat 17:00 gibi istifra etmeye devam ediyordu. Bunun üzerine doktorlar onun sahneye çıkamayacağına karar verdi. Williams 17 Temmuz'da yayınladığı blog yazısı ile hastalığının geçmediğini ama şimdi çok daha iyi olduğunu söyledi. Ve hayranlarını hayal kırıklığına uğratmanın tüyler üpertici olduğu ve çok çok üzgün olduğunu belirtti.

Kaynaklar