İçeriğe atla

Robbie Williams Universal ile anlaştı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

23 Ekim 2011, Pazar

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams çıkacak yeni albümü için uzun yıllardır birlikte çalıştığı EMI müzik şirketini seçmedi. Müzik şirketini değiştiren Williams'ın yeni seçimi Universal Müzik Grubu oldu. Albümün prodüktörlüğünü ise Williams'ın Take That grubundan arkadaşı Gary Barlow üstlenecek. Barlow, Paul McCartney ve John Lennon tarzı bir albüm yapmayı planlıyor. Williams albümün önümüzde sonbaharda çıkacağını belirtti.

Kısa süre önce solo albüm hazırlıkları için müzik grubu Take That'den tekrar ayrılan Williams, Take That ile tekrar birleşmesinden 10 milyon poundluk kazanç sağladı. Grubun çıkardığı Progress albümü sadece Birleşik Krallık'ta üç milyondan fazla satarken Williams'ın kariyerinin tekrar yükselişe geçmesine yardım etti. Williams, Take That grubundan tekrar ayrılmasına rağmen Take That'in kapıları Williams'a halen açık.

Williams yeni anlaşması ve albümü hakkında şu sözleri söyledi; "Universal ailesine katıldığım için gerçekten büyük heyacan duyuyorum. Bunun kariyerimin en heyecan verici anı olduğunu düşünüyorum."

Universal Müzik Grubu İcra kurulu başkanı (CEO) Lucian Grainge bu duyuruyu yapmanın heyecan verici olduğunu belirtti. Grainge, Robbie'nin inanılmaz bir kariyeri olduğunu eklerken onunla ve takım arkadaşlarıyla çalışma fırsatından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Williams albüm için şarkı sözlerini yazma üzerine yoğun bir çalışma sürdürdüğünü belirtti. Aynı zamanda bazı ezgilerin iyi durumda olduğunu ve 30 parçanın göze çarptığını söyledi.

Kaynaklar