İçeriğe atla

Google gizlilik politikasında ve hizmet şartlarında köklü değişiklikler yapacak

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

25 Ocak 2012, Çarşamba


Arama motoru şirketi Google, gizlilik politikasında ve hizmet şartlarında köklü değişiklikler yapacağını açıkladı. Google'ın şu an 70 farklı gizlilik politikası bulunuyor. 60'tan fazlasını ise tek bir politikaya bağlayacak. Google, gizlilik politikasını sadeleştirerek tüm ürünleri artık tek bir gizlilik politikası kapsamına alacak. 1 Mart 2012'de yeni gizlilik politikası ve Google Hizmet Şartları eskilerinin yerine geçecek. Google'ın resmi güncesinden yapılan açıklamaya göre kullanıcılar e-posta yoluyla yeni değişikliklerden bilgilendirilecek. Google'ın Gizlilik, Ürün ve Mühendislik Müdürü Alma Whitten blog yazısında:

"In short, we’ll treat you as a single user across all our products, which will mean a simpler, more intuitive Google experience. (Kısacası, daha basit ve daha sezgisel bir Google deneyimi isteyen size tüm ürünlerimizin tek kullanıcısı gibi davranacağız.)"

ifadelerine yer verdi.

Dış bağlantılar

Kaynaklar

Wikinews
Wikinews
Bu madde, Vikihaber üyeleri tarafından oluşturulan birinci-el habercilik içerir. Daha fazla ayrıntı için tartışma sayfasına bakın.