İçeriğe atla

Google+ deneme süreci bitti, artık üyelik kabul ediliyor

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

21 Eylül 2011, Çarşamba


Bugün Google'ın resmi sitesinden yapılan duyuru ile Google tarafından yönetilen yeni sosyal ağ projesi Google+ deneme süreci bitirdi ve artık üyelik kabul ediliyor. 28 Haziran 2011'de denenmek amaçlı beta sürümüyle hizmete giren Google+'da bugüne kadar davetiye ile üyelik veriliyordu.

Bazı çevreler, Google'ın bu büyük sosyal ağ girişimi, yarım milyar üyesi bulunan Facebook'a rakip olarak görüyor. Google+'nın üç haftada 20 milyon kullanıcıya ulaşması ise bu düşünceyi desteklemişti. Sosyal medya Google+'nın tüm kullanıcılara açık hale gelmesinden dolayı daha da çok ünleneceğini ve Facebook'u geçebileceği düşüncesinde.

Google+'nın tüm kullanıcılara açık hale gelmesine rağmen gerçek ad zorunluluğu kalkmış değil. Google+'a üye olabilmek için 18 yaş zorunluluğu da devam ediyor. İlerleyen zamanlarda yaş sınırını düşürüp düşürmeyeceği ise henüz belli değil.

Google+ tüm kullanıcılara açık hale gelmesiyle beraber Google ana sayfasındaki gezinti çubuğuna "+Siz" ibaresi de eklendi.

KaynaklarWikinews
Wikinews
Bu madde, Vikihaber üyeleri tarafından oluşturulan birinci-el habercilik içerir. Daha fazla ayrıntı için tartışma sayfasına bakın.