İçeriğe atla

Blue Eurovision'da İngiltere'yi Temsil Edecek

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

5 Şubat 2011, Cumartesi

Bu sene Eurovision Şarkı Yarışması 56. kez Almanya'nın Düsseldorf kentinde gerçekleştirecek. Türkiye'yi Yüksek Sadakat grubunun temsil edeceği yarışmada İngiltere'yi de kimin temsil edeceği belli oldu.

Daha önceki senelerde yarışmayı pek önemsemeyen İngiltere bu sefer ülkenin dünya çapında ün kazanmış olan erkek grubu Blue ile yarışmaya katılacak. Ayrılan grup üyeleri solo albümlerini çıkardıktan sonra 2009 senesinin sonlarında tekrar birleşmişti.

All Rise ve One Love gibi teklileriyle bilinen grup Eurovision için "I Can" isimli bir şarkı seçti. Şarkı seyircilerle henüz buluşmamasına rağmen grup üyelerinden Lee Ryan onları daha önce destekleyenlerin yeni Eurovision teklilerini de destekleyeceğini umuyor.

Grup üyelerinden Duncan James Eurovision yarışmasına katılmalarına dair şöyle konuştu: "Evet, dedikodular doğru! Bu yıl Eurovision'da Birleşik Krallık'ı temsil ediyoruz. Çok heyecanlıyız ve şarkıyı dinlemenizi iple çekiyoruz. Bu büyük birşey! Eurovision'u ciddiye almayan tek ülke olarak artık ciddiye almamızın vakti geldi. Bunu deneyeceğiz ve değiştirmeliyiz, ancak desteğe ihtiyacımız var."

Kaynaklar