Beyoncé bu kez Twitter'da liste başı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

31 Ağustos 2011, Çarşamba

Kültür ve eğlence
Kültür ve eğlence

Cole Thomas The Course of Empire Destruction 1836.jpg

Kültür ve eğlence ile ilgili diğer haberleri görmek, değiştirmek veya başlatmak için, Kültür ve eğlence Portalına gidin.
Kültür ve eğlence ile ilgili diğer haberler

Yılın en iyi müzik videolarını kutlamak için verilen MTV Video Müzik Ödülleri, bu yıl Kaliforniya'daki L.A. Live eğlence kompleksinde sahiplerini buldu. Yılın videosu ödülünü Firework ile Katy Perry kazansa da bu yılki ödül töreni daha çok Beyoncé'un 5 aylık hamile olduğunu açıklaması ile hatırlanacağa benziyor.

29 yaşındaki Amerikalı sanatçı Beyoncé Knowles'ın 28 Ağustos 2011 günü yapılan ödül töreni sırasında ilk çocuğuna hamile olduğunu açıklaması üzerine popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'da saniyede 8.868 tweet atıldı. Böylece bu hamilelik, tek bir olay için saniyede en çok tweet gönderilen olay oldu. Bu durum, Twitter'ın resmî @twitterglobalpr hesabından da doğrulandı.

Böylece dünya çapında 75 milyon albüm satarak tüm zamanların en çok albüm satan sanatçıları arasındaki yerini almış olan Beyoncé, Twitter'da hakkında aynı anda en çok tweet atılma rekorunu da kırmış oldu.

MTV basın odasından yapılan açıklamaya göre ise Beyoncé'un hamileliğinin Twitter'da kırdığı rekor, bu yılki MTV Video Müzik Ödülleri'nin de MTV tarihinde en çok izlenen program olmasını sağladı. 12.4 milyon izleyicinin programı canlı olarak takip ettiği açıklandı.

Kaynaklar


Bookmark-new.svg