İçeriğe atla

2011 ECHO ödülleri sahiplerini buldu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

26 Mart 2011, Cumartesi

Almanya'nın önemli müzik ödüllerinden Echo Ödülleri sahiplerini buldu. 2011 senesinin ödül seremonisinde Bruno Mars, Adele ve Take That gibi müzisyenler ve müzik grupları canlı performanslarını sergilediler. Echo ödüllerinin 20. geleneksel yıllık töreni olan bu seremoni 24 Mart 2011'de Berlin'de gerçekleştirildi.

Gecenin favori adaylarından Unheilig gösterildiği altı adaylığın üçünü kazandı. Grup, ulusal alternatif rock, yılın prodüksiyonu, yılın albümü kategorilerinde ödüle layık görüldü. Törende 2010 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi LenaYeni Çıkış Yapan Şarkıcı“ ile “Yılın Ulusal Kadın Sanatçısı“ ödüllerinin sahibi oldu. Genç şarkıcı Lena, 2011 Eurovision Şarkı Yarışmasında tekrardan ülkesini temsil etmeye hazırlanıyor.

Tüm üyeleriyle tekrar birleşen ve Progress albümü ile iyi bir çıkış yakalayan Take That grubu "Uluslararası En İyi Rock-Pop Grubu" ödülüne sahip oldu. Böylece grup üyelerinden Robbie Williams 8. Echo ödülünü aldı. Bir başka İngiliz Phil Collins ise "Uluslararası Erkek Sanatçı" ödülüne sahip oldu. Amerikalı şarkıcı Eminem "En İyi Hip-Hop Sanatçısı" ödülüne layık görüldü.

Kaynaklar