İçeriğe atla

2011 BRIT ödülleri sahiplerini buldu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

16 Şubat 2011, Çarşamba

İngiltere'nin en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen BRIT Ödülleri dün akşam yaptığı seromoni ile 2011 ödüllerini dağıttı. Geceye Take That grubunun yeni teklisi olan Kidz'in performansı damgasını vurdu. Canlı performansta Take That, plastik kalkan ve kafalık takan 60 polis üniformalı dansçıyla birlikte sahneye çıktı. Kalkanların üzerinde Take That logosu vardı. Şarkı sözlerinde krallar, kraliçeler, ülke bakanlarına seslenen Take That grubu "yarattığınız geleceğe hoşgeldiniz" diyordu. Aynı zamanda nakaratta "çoçuklar çıkıp geldiğinde ortada bir bela olacak" diye sesleniyordu. Şarkının sonunda ise dansçılar simgesel olarak kalkanlarını, kafalıklarını ve giysilerini çıkardı. Bu performans zamanında X Factor tarafından reddedilmişti. Grubun Brit performanslarının masraflarını kendi ceplerinden ödediği söylendi. Kazara benzer bir temayı da Plan B canlı performansında kullandı.

Take That'in ödül aldıktan sonraki konuşmasında Robbie Williams iki kez "Shabba" diyerek. Şarkıcı Shabba Ranks'ın 1993 Brit ödüllerinde Take That'ın kolayca unutulacağına dair yaptığı konuşmaya gönderme yaptı.

Bu seneki Brit ödüllerinde en iyi erkek solo sanatçı ödülünü Plan B alırken, en iyi kadın solo sanatçı ödülünü Laura Marling kazandı. En iyi grup ödülünü Take That grubu alırken bu Robbie Williams'ın aldığı 17. Brit ödülü oldu. Ve Williams en fazla Brit ödülü alan sanatçı olma ünvanını korudu. En iyi tekli albümü ödülünü, şarkıcı Tinie Tempah Pass Out tekli albümüyle kazandı. Yılın albümü ödülünü Sigh No More albümüyle İngiliz Folk rock grubu Mumford and Sons kazandı. Uluslararası kadın solo sanatçı ödülünün sahibi, bu aralar klibi sansürlenen "S&M" teklisinin şarkıcısı Rihanna oldu. Rihanna aynı zamanda gecede "S&M", "The Only Girl in the World" ve "What’s My Name" şarkılarının karışımı bir canlı performans verdi. Aynı zamanda Amerikanın parlayan yıldızı Justin Bieber en iyi çıkış yapan uluslararası artist ödülüne layık görüldü.

Kaynaklar