İçeriğe atla

X Factor'ün yaratıcısı gözünü Robbie Williams'a dikti

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

6 Şubat 2011, Pazar

Cheryl Cole ve Simon Cowell The X Factor yarışmasında

ITV1 kanalında yayınlanan X Factor yarışmasının yaratıcısı ve juri üyesi Simon Cowell yarışmanın Amerika Birleşik Devletleri versiyonu için daha önce Louis Walsh, Dannii Minogue ve Nicole Scherzinger gibi isimlerle anlaşmıştı. Şimdi ise gözünü İngiltere çıkışlı dünyaca ünlü şarkıcı Robbie Williams'a dikti.

Yarışmanın Birleşik Krallık versiyonunun eski juri üyeleri Cowell ve Cheryl Cole'un yeni ABD versiyona katılmaları muhtemeldi. Ama kaynaklara göre tüm eski juri üyelerinin birlikte ayrılmasının ve Cowell'ın daha az rol oynamasının yerinde olacağı düşünüldü.

Lakin yarışmanın ismiyle, kendi adı özdeşleşen Cowell, Williams'ın kendi yerini doldurabilecek kapasiteye sahip tek kişi olduğuna inanıyor. Geçen sene, Williams'ın grubu Take That'in canlı performansı ile yer aldığı bölüm 17.7 milyon gibi bir rakamla yarışmanın en çok izlenen bölümü olma ünvanına sahip olmuştu.

Robbie Williams yarışmanın büyük hayranlarından birisi olduğunu daha önce sahnede ve kendi blogunda belirtmişti. X Factor'ün içindeki birisinden alınan bilgiye göre şu an Willliams ile kontrat ve şartlar konuşuluyor. Eğer anlaşmaya varılırsa Williams yarışmanın konuşma panelinde yer alacak.

Cowell geçen sene şöyle konuşmuştu. "Robbie Williams'ı getirmeyi isterim. O iyi içgüdülere sahip. Ona, orada sahip olmayı isterim. Çünkü iyi bir juri üyesi olacağına inanıyorum. Nokta."

Bununla beraber yarışmanın kadın sözcüsü panel hakkında henüz herhangi bir karara varılmadığını belirtti.

Kaynaklar