İçeriğe atla

Vurulan astsubay hayatını kaybetti

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

30 Ekim 2014, Perşembe

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı


Diyarbakır'da eşiyle birlikte semt pazarında alışveriş yaptığı sırada, yüzleri maskeli 2 kişi tarafından silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan Hv. Astsb. Üçvş. Nejdet Aydoğdu (25) hayatını kaybetti.

Merkez Bağlar ilçesi Körhat 70. Sokaktaki semt pazarında eşi ile pazar alışverişi yaparken yüzleri maskeli 2 kişi tarafından silahlı saldırı sonucunda ağır yaralanan Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı'nda görevli astsubay Aydoğdu’nun cenazesi bugün saat 11.00'de Diyarbakır'da yapılacak törenin ardından uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na gönderilecek. Daha sonra memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde defnedilecek.

Olayla ilgili polis soruşturması sürüyor.

Genelkurmay Başkanlığı ise resmî internet sitesinden şu açıklamaları yaptı:

1. 29 Ekim 2014 günü saat 16.50 sularında, Diyarbakır Merkez Bağlar İlçesi Körhat mahallesi Çarşamba pazarında ailesi yanında olduğu halde alışveriş yapmakta olan Hv.Astsb.Üçvş. Nejdet AYDOĞDU yüzleri maskeli, kimlikleri ve eşgalleri henüz belirlenemeyen iki kişi tarafından, yakın mesafeden başına ateş edilmek suretiyle ağır yaralanmış, ancak kurtarılamayarak şehit olmuştur.

2. Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynaklar