Türkiye Muğla Marmaris'te İtalyan askerlere çuvallı protesto

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

9 Şubat 2013, Cumartesi

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı
İtalya Deniz Kuvvetleri Logosu
İtalya Deniz Kuvvetleri Logosu

İtalya Deniz Kuvvetleri'ne bağlı olan "ITS Cavour (C-550)" isimli uçak gemisi ile birlikte "ITS Calio Duilo (D-554)" isimli destroyer ve "ITS Stromboli (A-5327)" isimli akaryakıt gemisi bugün birlikte, Türkiye'nin Muğla iline bağlı Marmaris'e liman ziyareti amacıyla geldi. Yapılan planlama doğrultusunda, destroyer ve akaryakıt gemisi Aksaz Deniz Üssü'ne, uçak gemisi ise limandaki büyük yolcu gemilerinin yanaştığı rıhtıma demirledi. Türk Deniz Kuvvetleri ve Türk Sahil Güvenlik Teşkilatı gemilerin yanaşmalarına eşlik ettiler.


Filo Komutanı Tuğamiral Carlo Massagli Marmaris Kaymakamını makamında ziyaret etti. Gemilerin ilçede dört gün kalacağı öğrenildi. İlçede ziyaret nedeniyle güvenlikte arttırılmıştı. Uçak gemisi personeli çarşıya çıktığında ise kötü bir sürpriz ile karşılaştılar. Yaşları 15 ila 17 arasında değişen ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi olduğu belirtilen yaklaşık 10 kişilik bir grup İtalyan gemilerini protesto etmek için limana gelmişti. Grup ayrıca yalnızca basit protestoyla da kalmadı. Limana çıkan ve limanda dolaşan İtalyan askerlerini takip eden grup, yanlarında bulunan çantalarda getirdikleri ve ceplerinde bulunan çuvalları askerlerin başlarına geçirmeye çalıştılar.


Üzücü görüntüler ve protestonun sürmesini Marmaris İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekipler derhal önlediler ve gençleri ifadelerinin alınması için emniyet merkezlerine götürdüler. Meydana gelen olay ile ilgili olarak detaylı soruşturma başlatıldığı öğrenildi.


Kaynaklar