İçeriğe atla

Türkiye'yi Eurovision'da temsil edecek olan Can Bonomo soruları yanıtladı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

12 Ocak 2012, Perşembe

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı
Can Bonomo

Türkiye'yi bu yıl Bakü'de 57'ncisi düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek Can Bonomo, Anadolu Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı. Bonomo röportajda ;

Daha çok gencim, (Can Bonomo kim?) diyenler var, Eurovision'a gitmeyeyim' demem ahmaklık olurdu.

dedi.


Can Bonomo, Türkiye'yi temsil edeceğini kamuoyuna duyurulmadan iki gün önce öğrendiğini, şok olduklarını, çünkü böyle bir şey olacağını hiç tahmin etmediğini de belirtti. TRT'nin neden kendisini seçtiği konusunda bir fikri olmadığını da söyleyen Bonomo 24 yaşında, daha ilk albümü bir senesini tamamlamamış, genç bir müzisyen ve çok büyük bir cesaret işi olduğunu belirtti.


Can Bonomo, geçtiğimiz yıl ilk albümü Meczup ile çok kısa sürede tanınmayı başardı. Bonomo ayrıca 38. Altın Kelebek televizyon ödüllerinde en iyi çıkış yapan solist ödülünü aldı. Can Bonomo'nun Eurovision şarkı yarışmasına seçilmesi ile ilgili pek çok konuda yerel medyada yer aldı. Sanatçı ayrıca, yarışma için üç şarkı yapacağını, şarkının Türkçe olma ihtimalinin olduğunu ancak yerel tınılar ile birlikte İngilizce bir şarkı olursa daha şanslı olacağını ifade etti. TRT'nin teklifini reddettiği belirtilen sanatçı Kıraç ise, sanatçıyı tanımadığını, olumlu veya olumsuz eleştirmek istemediğini söyledi.


Kaynaklar