İçeriğe atla

Türk Telekom Arena açılışında Gül ve Erdoğan protesto edildi

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

15 Ocak 2011, Cumartesi

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı


Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena çoşkulu kutlamalarla açıldı. Açılış maçı Galatasaray ve ünlü Hollanda klübü Ajax arasında oynandı. Açılışta çeşitli ses ve efekt gösterileri düzenlendi. Statta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ismi okunduğunda, coşku yerini ıslıklara ve protestolara bıraktı.

Stadın açılışına katılan Başbakan Tayyip Erdoğan stada girişi sırasında taraftarlar tarafından ıslıklandı ve yuhalandı. Erdoğan yerine oturduktan sonra Galatasaray başkanı Adnan Polat açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Polat'ın ardından TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile konuşmalar devam etti. Bayraktar, "Sevgili Galatasaraylılar" gibi övücü sözlerle başladığı konuşmasına Galatasaray yönetimini ve merhum eski başkan Özhan Canaydın'ı küçümseyen şekilde devam etmesi üzerine protesto sesleriyle karşılaştı. Bayraktar sözlerine şöyle devam etti: "Galatasaray yönetimi Ali Sami Yen ile ilgili kiracılık yükümlülüklerini yerine getiremezken bize geldi. Hem Ali Sami Yen'de hem de burada yükümlülüklerini yerine getiremedi. Özhan Canaydın'ın karşımıza gelip naif ve sessiz sedasız duruşu dün gibi aklımda...".

Protestolar üzerine Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener ile tüm kulüp başkanları Türk Telekom Arena Stadı'nı terk ettiler. Böylece daha önceden konuşma yapacağı belirtilen başbakan konuşmasını iptal etti. Devlet Bakanı Egemen Bağış, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve TFF Başkanı Mahmut Özgener taraftarları eleştirdi. Ve ayıpladı.

Uzun süredir beklenen açılış günü KanalD tarafından canlı yayınlandı. Protestolar canlı yayına yansıdı. Bunun üzerine stadın sesi kesilerek, protestolar sansürlendi.

Açılışa katılacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de, açılışa 2 saat kala programındaki gerçekleşen değişiklik nedeniyle açılışa katılmadı.

Kaynaklar