Sadri Şener gözaltına alındı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

11 Temmuz 2011, Pazartesi

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı

Türkiye futbolunda şike soruşturmasının ikinci dalgası kapsamında Trabzonspor başkanı Sadri Şener gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında TFF eski milli takımlar sorumlusu Levent Kızıl ve Ankaragücü eski yöneticisi Mümtaz Karakaya da var.

Sadri Şener Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şener'in avukatı "Sayın başkan gözaltına alınmadı, sadece ifadesine başvuruluyor. Buradan adliyeye gideceğiz" dedi. Trabzonspor yönetimi ise dün sağduyu çağrısı yaptı. "Kamuoyuna uyarı" başlıklı açıklamada "Başta taraftarlarımız olmak üzere tüm kesimlerin toplumun tansiyonunu daha da yükseltecek eylem ve söylemlerden kaçınmaları, süreci sakinlikle değerlendirmeleri gerekmektedir. Aksi halde sergilenecek davranışların camiamıza ve toplumsal huzurumuza hiçbir faydası dokunmayacağı gerçeğinden hareketle, konuya gereken duyarlılığın gösterileceğine inanıyor, saygılar sunuyoruz" denildi.

Soruşturma kapsamında Trabzon'da adı açıklanmayan ve Trabzonspor yönetiminde görev almayan bir kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Kaynaklar