Progress Live başladı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

4 Haziran 2011, Cumartesi

Progress Live turnesi kalabalığı dağılırken, Sunderland

İngiliz müzik grubu Take That'in sekizinci konser turnesi Progress Live, Sunderland'deki Stadium of Light stadında başladı. Turnenin biletleri 24 saat içinde bir milyon satmıştı. Ve efsane isim Michael Jackson'ın planlanan This Is It konserlerinin önüne geçerek Birleşik Krallık'ın en büyük turnesi olmuştu.

Başlangıcı yapılan turnenin Sunderland'deki konserini 54 bin kişi izledi. 29 konserlik olacak bu turnenin başlangıcında grup klasikleşmiş şarkılarını seslendirdi. Ayrıca Williams, grubun diğer üyeleriyle anlaşarak konserlerde kendi hit şarkılarından 5 tanesini seslendirme imkanı buldu. Konserin en dikkat çekici yanlarından biri ise sahnenin ortasında yer alan dev robottu. Grup üyeleri 12 metrelik bu robotoun üstünde ve ellerinin içinde de şarkı söyledi. Konser, sigara içen dev kırkayak ve dansçıların gösterileri ile bir sirk havası kazandı.

Progress Live turnesi sıradaki Manchester ayağıyla 3-12 Haziran arası devam edecek. Daha sonra ise Cardiff şehrine geçecek. Grubun, Birleşik Krallık'ı ve bazı Avrupa ülkelerini dolaşması planlanıyor. Ve 23 Temmuz 2011'de, Münih'teki Münih Olimpiyat Stadyumunda sona erecek.

Bookmark-new.svg

Kaynaklar