Lady Gaga “siyasette gözüm yok” dedi

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

20 Ağustos 2011, Cumartesi

Lady Gaga İsveç'teki bir konseri esnasında

Lady Gaga, şarkıları ve dikkat çekici kıyafetlerinin yanı sıra toplumsal ve siyasi konulardaki duruşuyla da bir hayran kitlesi kazanan isimlerden. “Born This Way” albümünde göçmenlik konusuna da değinen Lady Gaga, her fırsatta “eşitlik, hak ve özgürlüklerin korunması” gibi konulardaki fikirlerini hayranlarıyla paylaşıyor.

Durum böyle olunca, yaptığı röportajlarda dünyaca ünlü şarkıcıya “Amerika Başkanı olmayı ister miydiniz” sorusu da yöneltilir oldu. MTV’de bir yayına katılan Lady Gaga, konu yine böyle bir noktaya gelince “Başkan olmak gibi bir şeye hiç özenmedim. Hatta ‘bir günlüğüne dünya lideri olacaksın’ deseler bile yanaşmazdım” dedi.

Lady Gaga, mesajlarını müzikle vermenin gücüne inandığını söyledi ve ekledi: “Siyaset size sınırlar getirir. Siyasetten bağımsız olmalıyım ki mesajım yayılabilsin.”

Lady Gaga, yine de Başkan olacak olsa nelere el atardı sorusunu yanıtsız bırakmadı. Pop ikonu Lady Gaga, “Alternatif enerji kaynaklarına yönelen, hayvan haklarını savunan, eşcinsel hakları ve ekonominin düzeltilmesi gibi konularda çalışan bir Başkan olurdum” dedi.

Lady Gaga’nın, MTV’deki röportajında yaklaşan video müzik ödülleri de gündeme geldi. 28’nci MTV Video Müzik Ödülleri Töreni’nde şarkı söyleyecek olmanın dışında törenin açılışını da kendisinin yapacağı haberlerini doğruladı Lady Gaga. 28 Ağustos’ta yayınlanacak tören Los Angeles’taki Nokia Tiyatrosu’nda yapılacak. Tören birçok dünya televizyonunda yayınlanacak.

Kaynaklar