Cumhurbaşkanı Gül, 30 Ağustos mesajı yayınladı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

29 Ağustos 2012, Çarşamba

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı
Abdullah Gül

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı; ulusal birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Gül'ün, mesajında ulusal birlik, bütünlük, sevgi ve barış sözcükleri ağırlıktaydı.

Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi; "30 Ağustos Türk milleti için onur ve gurur günüdür. Bütün Türkiye hep birlikte kenetlenerek bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşarken, bu vatan için canını veren tüm şehitlerine minnet duymakta, onları rahmetle ve şükranla anmaktadır.

Tarih boyunca farklılıklarımız, birliğimizi tamamlayan zenginliklerimiz olmuştur. Bin yıldır hoşgörüyü, saygıyı, sevgiyi, birlikte barış içinde yaşama kültürünü en iyi biçimde gösteren bir milletiz. Birlik ve beraberliğimize asırlardır kimse zarar veremediği gibi, bundan sonra da buna yeltenenler hüsrana uğrayacaktır."

Zafer Bayramının 90. yıldönümünü kutlayan Cumhurbaşkanı Gül, "Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk'ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı 'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri personeline de teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Gül; "Tarihte parlak zaferlere imza atan kahraman ordumuz da, bölgesinde bir güç ve istikrar unsuru olarak ülkemizin saygınlığını artırmaktadır. Ordumuzun vatan savunmasında ve uluslararası görevlerdeki başarılarıyla iftihar ediyoruz. Görev ve sorumluluklarını yüksek bir vazife bilinciyle yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetleri'ne terörle mücadeledeki üstün fedakârlıklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Kaynaklar