İçeriğe atla

Can Dündar'a silahlı saldırı girişiminde bulunuldu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

6 Mayıs 2016, Cuma

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a, İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde ateş açıldı. Can Dündar’ın yara almadığı saldırıda seken kurşunlar NTV muhabiri Yağız Şenkal’ın bacağını sıyırdı.

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde davası görülen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, savunmasını verdi. Mahkemede oturuma ara verildikten sonra Adliye’den çıkan Dündar bu sırada saldırıya uğradı.

Saldırgan, yakın mesafeden Can Dündar’a "Vatan haini" diye bağırdıktan sonra iki el ateş etti.

Saldırganın üzerine atılan CHP milletvekili Muharrem Erkek, saldırganı boğazından yakalarken Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar da saldırganın ceketine sarıldı.

Can Dündar saldırı girişimine ilişkin, İyiyim bende bir şey yok mahkeme karar için ara vermişti. O kararı beklerken çıktığımızda böyle bir saldırı gerçekleşti. Kimdir nedir bilmiyorum. Sadece bana yönelik silahını yönelttiğini gördüm dedi

Seken kurşunla yaralanan gazeteci Yağız Şenkal, NTV yayınına bağlanarak, Can Dündar'la adliyenin hemen önündeki meydanda beraber yürüyordum. Bir kişi geldi elinde bir silah vardı yere doğru ateş etti Can Dündar'ın bacaklarına doğru ateş etti. İki, üç el ateş etti seken kurşunlardan biri benim bacağıma geldi. Herhangi bir sıkıntı yok Can Dündar'ın durumu iyi. Silahlı saldırgan bağırdı ne dediğini tam anlayamadım. Kurşunlardan biri benim bacağımı sıyırdı. Gayet iyiyim bir sıkıntı yok. Saldırgan gözaltında.

Saldırganın 1976 doğumlu Sivas nüfusuna kayıtlı Murat Şahin olduğu belirlendi. İstanbul’da yaşayan Murat Şahin, Çağlayan Polis Merkezi’ne götürüldü.

Kaynaklar