Aziz Yıldırım tutuklandı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

11 Temmuz 2011, Pazartesi

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım "suç örgütü kurmak, yönetmek" ve "şike yapmak" suçlarından tutuklandı. Yıldırım Metris Cezaevi'ne sevk edildi. Böylece soruşturmada tutuklu sayısı 26'ya yükseldi.

14. Ağır Ceza Mahkemesi kararını saat 19:15'te açıkladı. Kararı basına Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar açıkladı. Kararın Yıldırım'ın yüzüne okunmadığı, yazılı bir biçimde verildi bildirildi. Avukatların Yıldırım'ın sağlık durumu nedeniyle hastaneye kaldırılması talebi reddedildi, avukat Bayraktar ise raporda ölüm riski bulunduğunun yazılı olduğunu söyleyerek karara tepki gösterdi. Yıldırım bir sivil araçla Metris Cezaevi'ne gönderildi ve saat 21:20'de cezaevine giriş yaptı.

Yıldırım'a destek amaçlı yürüyüş yapan ve Boğaziçi Köprüsü'ne doğru giden Fenerbahçe taraftarları tutuklama haberi üzerine olay çıkardı. Bir süre trafik ve metrobüs seferleri durdu, polis biber gazıyla grubu dağıttı. Metris Cezaevi'nin önünde de Fenerbahçeliler karara tepki gösterirken gelip Yıldırım aleyhine ve soruşturmayı destekleyen sloganlar atan yüz kadar Trabzonspor taraftarları ile Fenerbahçeliler arasında kavga yaşandı. Polisin arayı girmesi ve iki grup arasına barikat kurması kavganın büyümeden bitmesini sağladı; ama bir kişi kolundan yaralandı. Trabzon'da ise Trabzonspor taraftarları şampiyonluğun kendilerine verilmesini talep ederek yürüyüş yaptı.

Kaynaklar