İçeriğe atla

Adana'da İzinsiz Gösteride Bombalı Saldırı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

16 Ekim 2011, Pazar

Adana'nın konumu.
Seyhan'ın konumu.

Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu mahallesi Obalar caddesi üzerinde, PKK terör örgütü propagandası yapan çoğunluğunu çocukların oluşturduğu gruba müdahale eden emniyet güçlerine bombalı saldırıda bulunuldu. Bombanın el yapımı olduğu ve sokak arasında bulunan çöp konteynırına konulduğu, olaylara müdahale etmek üzere bekletilen çevik kuvvet polislerinin geçişi esnasında uzaktan kumanda ile patlatıldığı öğrenildi. Bombanın büyük bir gürültü ile patlatıldığı, patlama neticesinde 4 polis memuru ile 2 sivil vatandaşın yaralandığı, yaralıların Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi, Adana Numune Hastanesi ve Adana Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

Adana İl Valisi Hüseyin Avni Coş, hastaneden çıkışta basın mensuplarına olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını bildirerek "Yasa dışı gösteriye müdahale eden güvenlik güçlerimizin çalışması esnasında Seyhan Jandarması denilen binanın duvarı dibine konulan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 2'si vatandaş olmak üzere 6 kişi yaralandı. Polislerden 2'sinin durumu ciddi, diğerlerinin ayakta tedavileri sürüyor. Çok ciddi bir durum yok" dedi.

Olay ile ilgili sadece aldığı ön bilgileri verdiğini beyan eden Vali Coş, olay yerinde uzmanların çalışmaya devam ettiğini, detaylı açıklamanın inceleme sonucunda yapılacağını söyledi. Saldırının ardından Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ile Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekipleri bölgede çalışma yürütürken, izinsiz gösteriler de devam etti

Kaynaklar