İçeriğe atla

AKP Kızılcahamam'da Kampa Girdi

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

16 Ekim 2011, Pazar

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi Onsekizinci istişare ve değerlendirme toplantısı, Ankara ili Kızılcahamam ilçesinde bulunan Asya Termal otelde yapılmaya devam ediyor. Medya bu yılki yapılan toplantının asıl odak noktasının yeni Anayasa çalışmaları olduğunu belirtiyor. Toplantının açılış konuşması, Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Açılış konuşmasının ardından yapılan toplantılar ise basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Toplantıda İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terörle mücadele başta olmak üzere güvenlik konuları ve KCKoperasyonlarının detayları hakkında bilgiler verdi. Şahin yapılan operasyonlarda bugüne kadar tutuklananların sayısının 605 olduğunu söyledi. Yeni Anayasa çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Mecliste kurulan Uzlaştırma Komisyonunun yürüteceği çalışmalar hakkında bilgi verecek. Toplantının dünkü bölümünde Nurettin Canikli yasama faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise dış politika konusunda yürütülen çalışmaları vekillere aktardı.

Başbakan Erdoğan gün içerisinde, Çamlıdere'ye giderek alışveriş yaptı. Basının izlemesine imkan tanınmayan gezide Erdoğan, yemek yedi ve vatandaşlar ile sohbet etti. Erdoğan burada pekmez, reçel ve marmelat gibi ürünler alarak, vatandaşların ikram ettiği meyvelerden yedi, satılan ürünler hakkında bilgi aldı.

AKP'li vekiller önceki yıllara göre bir gün daha fazla kamp yapma imkanı bulacağı toplantı, 17 Ekim 2011 Pazartesi günü Başbakan Erdoğan'ın yapacağı kapanış konuşması ile son bulacak. Asya Termal otel bu süre içerisinde diğer müşterilere kapatılırken, otelin içinde ve dışında geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Ayrıca otel personelinin taramadan geçirildiği, olası telekulak olaylarına karşı tüm otelde böcek kontrollerinin yapıldığı öğrenildi. Sağlık Bakanlığı tarafından toplantı esnasında, otelin yanında ambulans helikopter ile iki adet gelişmiş yardım sistemi bulunan ambulans bulundurulduğu bildirildi. İlçe Belediye Başkanı tarafından annesini geçtiğimiz günlerde kaybeden Başbakan Erdoğan'a yönelik "Sayın Başbakanımıza ve ailesine başsağlığı dileriz" yazılı pankart bulunduğu gözlendi.

Kaynaklar