İçeriğe atla

2011 BRIT Ödülleri'ne heyecanlı bekleyiş

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

16 Ocak 2011, Pazar

İngiltere'nin en prestijli müzik ödüllerinden BRIT Ödüllerinin adaylıkları ve törende yer alacak konuk sanatçıları açıklandı. Ödül töreni 15 Şubat 2011'de Londra'daki O2 Arena mekanında yapılacak.

Bu seneki ödül töreninin sunuculuğunu James Corden üstlenecek. Konuk şarkıcılar Jessie J, Ellie Goulding, Tinie Tempah ve The Wanted canlı performansları ile geceye renk katacaklar. James Corden sunuculuk yapması hakkında şöyle konuştu: 'Her zaman Britleri sevmiştim ve böylesine prestijli bir etkinliğin sunucusu olmam sorulduğunda onurlandım'

Ve bu seneki yeni BRIT heykeli modeli de merak konusu oldu. Tasarımı Vivienne Westwood tarafından yapılan heykel ilk kez izleyici karşısına çıkacak.

Bu ödülü solo kariyerinde 14 kez ve grubu Take That ile ayriyetten 4 kez kazanarak en fazla BRIT ödülü kazanan sanatçı ünvanına sahip Robbie Williams, grubu ile bu seneki ödüllerde de iki adaylıkta yerini aldı. Williams geçen seneki BRIT ödüllerinde nadiren verilen "Müziğe Üstün Katkı Ödülü"ne layık görülmüştü.

Diğer adaylar arasında, 4 dalda aday olan Tinie Tempah ve geçtiğimiz yılın popüler gruplarından Arcade Fire gibi isimler var.

Kaynaklar