Şarkıcı Azer Bülbül otel odasında ölü olarak bulundu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

7 Ocak 2012, Cumartesi

Vikihaber Türkiye
Vikihaber Türkiye
Türkiye'den diğer haberler
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türkiye'nin konumu
Türk bayrağı
Türkiye bayrağı
Türkiye bayrağı
Antalya İl Haritası

Türkiye'nin ünlü sanatçılarından Azer Bülbül, Antalya ilinde kaldığı Şarampol caddesi üzerinde bulunan 3 yıldızlı Mostar otelinin dördüncü katındaki 408 numaralı otel odasında ölü olarak bulundu. Sanatçıyı sürekli telefon ile aradığı halde ulaşamayan menajeri Sıddık Bölükbaşı'nın durumdan şüphelenerek otel görevlilerine haber verdiği, otel görevlilerinin de sanatçının odasından herhangi bir yanıt alamayınca menajeri tarafından anahtar ile odaya girildiğinde Azer Bülbül'ün cansız bedeni ile karşılaşıldığı belirtildi. Olay yerine gelen 112 acil servis ekipleri sanatçının öldüğünü belirledi.

Olayın ardından Polis soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında olay yerinde iz ve delil araştırması yapıldı. Cumhuriyet Savcısı tarafından adli tabip ile birlikte olay yerinde yapılan otopsisinde, ilk belirlemelere göre sanatçının kalp krizinden öldüğü belirtildi. Ancak kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla sanatçının cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Yaklaşık yirmi gündür Antalya ilinde bulunan sanatçı Azer Bülbül'ün, çalıştığı eğlence yeri ile 10 Ocak 2012 tarihine kadar anlaşması bulunduğu ve sahne programlarına devam ettiği öğrenildi. Bu arada bir kısım medya, geceyi sanatçı ile birlikte geçirdiği iddia edilen bir bayanın olduğunu, bu bayanın ifadesinde sanatçının birlikte olmadan önce Bülbül'ün hap kullandığı, daha sonra ise fenalaştığı da gelen haberler arasında yerini aldı.

Gerçek adı Sübutay Kesgin olan sanatçı Azer Bülbül'ün, Küçükçekmece ilçesinde çekim halinde olan film arkadaşlarının da yasa boğulduğu, sanatçının adı "Kazma Kardeşler" olan komedi filminde rol alacağı, filmin çekimlerinin devam ettiği belirtildi. Film oyuncuları üzüntülü olduklarını ifade ederken, ekibin dağıldığını ve çekimleri durdurduklarını, tüm set ekibinin Antalya iline gitmeye başladığını belirttiler. 1969 Kars Arpaçay doğumlu olan sanatçı henüz 47 yaşındaydı. Müzik yaşantısına "Garip Yolcu" isimli albümü ile başlayan Bülbül, asıl tanınmasını 1996 yılında çıkardığı "Ben babayım" albümü ile yaptı. Sanatçı özellikle şarkılarında titrek sesiyle ünlendi.

Sanatçının ölümünün ardından sanat dünyası da yasa boğuldu. Ölümünün ardından Doğa Rutkay sanatçının solunum yetmezliğinden vefat ettiğini belirtirken, Hatice ölümü hak edecek adam olmadığını, Atilla Taş ise tek zararı kendisine olan bir insan olduğunu söyledi. Sanat camiası ölümün ardından çeşitli açıklamalarda bulundu.


Kaynaklar