iPhone 4S Piyasaya Sürüldü

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

16 Ekim 2011, Pazar

IPhone 4S modeli bir Apple cihazı

iPhone 4S almaya çalışan binlerce kişi Apple mağazalarının önünde kuyruğa girdi. Yedi ülkede satışa sürülen Iphone akıllı telefonların son modeli Apple kurucularından Steve Jobs’ın liderliğinde geliştirilmişti. Uzun süre kanserle mücadele eden Jobs, geçen hafta hayatını kaybetmişti. Son model iPhone 4S’in daha gelişmiş yazılım sistemi; daha iyi bir kamerası var. iPhone 4S, kullanıcının sesle verdiği komutları yerine getirebiliyor.

Piyasa uzmanları iPhone 4S’in satış rekoru kıracağını tahmin ediyor. Apple şirketi şu ana kadar telefon için 1 milyon adet sipariş alındığını açıkladı.

Apple şirketinin son başarısı, rakibi Blackberry cihazlarına internet ve elektronik posta hizmeti verilemediği bir döneme denk geldi. Blackberry müşterilerinden özür dilerken teknik arızanın giderildiğini açıkladı.

Apple iPhone 4S Amerika, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya ve İngiltere’de satışa sunuldu. Ekim ayı sonu itibariyle Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lichtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Norveç, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de satışa sunulacak.

Kaynaklar