İçeriğe atla

Örümcek Adam, Fantastik Dörtlü'ye katıldı

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

10 Şubat 2011, Perşembe

Dosya:Amazing Spider-Man Vol 1 252.jpg

Marvel Comics çarşamba günü yaptığı açıklama ile Örümcek Adam'ın, Alev Adam'ın yerine Fantastik Dörtlü ekibine katılacağını duyurdu. Çizgi roman serisinde, Alev Adam geçen ay öldürülmüştü. Marvel Comics'in bu hamlesiyle uzun süredir yayınlanan Fantastik Dörtlü grubunun ismi değişti. Ve tanıdık bir yüz gruba katıldı.

Yeni Fantastik Dörtlü çizgi romanlarına şimdi FF ismi verildi. Yani uzun ismi ile Future Foundation. Yeni isimle beraber yeni FF takımı için bir kaç parça yeni kıyafet tarzı tasarlandı. Çizgi romanın yazarı Jonathan Hickman Johnny Storm'un ölümü ile gerçekten uzun olan birinci oyunun sonuna geldiklerini, kendisinin ve ekibinin FF No. 1 ile ikinci oyuna hazır olduklarını belirtti.

Bu Örümcek Adam'ın Fantastik Dörtlü takımı ve Johnny “Alev Adam” ile ilk kez buluşması değil. Daha önce 1963'de çıkan orjinal Örümcek Adam hikayesinde Örümcek Adam dörtlüye katılmaya çalışmıştı. Ama katılamamış ve Alev Adam ile bir düşmanlığa başlamıştı. Daha sonra bu düşmanlık tamamen sönmüştü.

Gelecek FF serileri, suçla mücadele eden yeni jenerasyon dört süper kahramana odaklanacak. Marvel'in yayımcılık bölümü kıdemli başkan yardımcısı Tom Brevoort The New York Times gazetesine şunları söyledi; "Johnny'nin ölümü, bir uyanış çağrısının parçası vazifesi gördü. Kimse gerçekte onların ne kadar zamanı kaldığını bilmiyor."

Kaynaklar