"On The Town" filminin cilveli kızı Betty Garrett hayata gözlerini yumdu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

14 Şubat 2011, Pazartesi

Dosya:Betty Garrett in Take Me Out to the Ball Game trailer.jpg
Betty Garrett "Take Me Out to the Ball Game" filminde

Hayat dolu Brodway yıldızı Betty Garrett 91 yaşında hayata veda etti. Garrett iki tane MGM müzikalinde Frank Sinatra'nın sevgilisini canlandırmıştı. Pazar günü Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezinde aortik anevrizma hastalığından hastaneye yatmıştı.

Garrett, 1949 senesinde Sinatra ile oynadığı müzikal filmleri "Take Me Out to the Ballgame" ve "Denizciler Geliyor" filmleriyle bilinirdi. Daha sonrada 1970'lerin hit televizyon dizilerinden "All in the Family" ve "Laverne and Shirley"'de yer almıştı.

Garrett'ın aktristlik kariyeri kocası Larry Parks sebebiyle kısa olmuştu. Çünkü 1950'lerde komünistlerin Amerikan karşıtı eylemler yaptığına dair Hollywood'da kızıl korkusu yaşanıyordu. Ve Parks da Amerikan Karşıtı Faaliyetleri İzleme Komitesi tarafından mahkemeye çağırılan isimler arasındaydı. Komünist Parti'nin erken dönem üyelerinden Parks, Hollywood kara listesindeki isimleri doğrulamayı reddetmişti. O dönemde komünizmle ilgili olan Hollywood sanatçılarının kariyerleri engelleniyordu. Bunun en bilinen örneklerinden biri ise Charles Chaplin'di.

Kaynaklar