Vikihaber:Tartışma sayfası

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Bu sayfa Vikihaber için bir yönergedir. Sayfanın içeriği, uygulanması gereken bir standart olarak Vikihaberciler tarafından benimsenmektedir. Ancak değiştirilmesi mümkündür ve sağduyuyla ele alınması gerekmektedir. Sayfada değişiklik yapmadan önce, bu değişikliklerin Vikihaberciler'den onay aldığına emin olun. Uygun görmediğiniz bir madde varsa, tartışma sayfasında sebepleri ile açıkça belirtin.


Bir madde ya da proje sayfasının tartışma bölümü olan Vikihaber tartışma sayfasının amacı kullanıcıların yalnızca bağlantılı madde ya da proje sayfası ile ilgili değişiklikleri tartışabilecekleri bir alan sağlamaktır. Haber tartışma sayfaları kullanıcılar tarafından kişisel görüş açıları için bir serbest kürsü alanı olarak kullanılmamalıdır.

Tartışma sayfasına yazarken bazı yaklaşımlar verimliliği azaltırken bazıları da güzel bir madde yazımına yardım eder. Bir tartışma sayfasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar iletişim, nezaket ve saygıdır. Aşağıdaki liste Vikihabercilerin tartışma sayfalarını verimli kullanabilmeleri için tasarlanmıştır.