İçeriğe atla

Parayla değil takasla

Vikihaber, özgür haber kaynağı!

30 Nisan 2017, Pazar

Wikinews
Wikinews
Bu madde, Vikihaber üyeleri tarafından oluşturulan birinci-el habercilik içerir. Daha fazla ayrıntı için tartışma sayfasına bakın.

Alternatif Ankara hayatının sesi olmak için yola çıkan Lavarla ve Kakule Kahve’nin ortaklığında üçüncü kez takas pazarı yapıldı. Kullanmadıkları eşyaları getirerek ihtiyaç duydukları eşyalar ile takas eden Ankaralılar, takas pazarı sayesinde yeni dostluklar edinirken müzikler eşliğinde dans ederek de stres attı.

Ankara’daki alternatif hayatı duyurmak için çalıştıklarını ve ekip olarak da düzenledikleri etkinlikler ile bu hayata katıldıklarını anlatan Lavarla ekibinden Seren, Kakule kafe ile üçüncü kez takas etkinliğini düzenlediklerini söyledi. Etkinliğin amacını ise satın alma kültürünü değiştirip ihtiyaç duyulmayan eşyaları ihtiyaç duyulan eşyalarla takas ederek tüketim çılgınlığını azaltmak olarak özetleyen Seren, “Ben aslında eşyalarımı vermeye getirdim, karşılığında bir şey de istemiyorum. Çünkü evimizde çok fazla şey biriktiriyoruz. Bazı arkadaşlar getirdikleri eşyaları burada bırakıyorlar ve biz de bunları Kakule’nin sahiplerinin aracılığıyla ihtiyacı olan kişilere iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Artık etkinliğin müdavimlerinin oluştuğunu, etkinliğe gelen insanların sohbet edip birbirine değdiğini anlatan Seren, takas kültürünü yaşattıkları bu etkinlikte paranın geçmediğini söyledi. Yoldan geçerken merak edip gelen insanların da olduğunu, kentte yaşamanın da yürürken birtakım etkinliklere denk gelmek olması gerektiğini sözlerine ekleyen Seren, “Biz de bu anlamda Ankara’nın kent kültürüne katkıda bulunduğumuzu düşünüyoruz” dedi.