Millî Takımın Brezilya Umudu Devam Ediyor

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

12 Ekim 2013, Cumartesi

A Milli futbol takımımız, bugün, Estonya'yı kendi sahasında başkent Tallin'deki A Le Coq Arena'da 2-0 yenerek, dünya kupası elemeleri D grubunda ikinciliğe yerleşti.

Maçın gollerini 22'nci dakikada Umut Bulut ve 47'nci dakikada Burak Yılmaz kaydetti.

Bu sonuç ile, takımımız, 2014 Brezilya şansını grupta oynayacağı son maça kadar devam ettirmiş olacak. 15 Ekim Salı günü, A milli takım, grup birincisi Hollanda ile Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu stadında 21:00'de karşılaşacak.

Grup sıralamasında, Türkiye 16 puanla 2nci sırada yer alırken, Romanya aynı puanla üçüncü sıradan, ve Macaristan 14 puanla 4ncü olarak takip ediyor. Bu hassas puan sıralamasının bir neticesi olarak; Türkiye, Romanya, ve Macaristan grup ikinciliği şanslarını devam ettirmekte.

Grubun son karşılaşmaları: Türkiye-Hollanda, Romanya-Estonya, ve Macaristan-Andora olarak aynı vakitte oynanacak. Andora'yı ilk maçta, 5-0 gibi bir sonuç ile yenen Macaristan'ın, son karşılaşmayı kazanması olası gözüküyor. Bu durumda, milli takımımızın en az beraberliğe ihtiyacı olacağı bekleniliyor. Romanya'nın Estonya ile beraber kalması ya da yenmesi durumunda, A milli takımın aynı şekilde ve daha iyi bir avarajlı netice elde etmesi gerekecek.

Türkiye-Hollanda karşılaşması Star Tv'de canlı izlenebilecek.

Kaynaklar