TFF Futbol liglerinin en erken haziran ayında başlayabileceğini duyurdu

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

3 Nisan 2020, Cuma

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Koronavirüs salgını nedeniyle futbol liglerine verilen aranın takımların kondisyon ve hazırlık çalışmaları da değerlendirildiğinde en az 2020'nin haziran ayına kadar devam edeceğini duyurdu.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada "Liglerle ilgili süreç, devletimizin kararları, Bilim Kurulu'nun tavsiye raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın koordinasyonuyla UEFA'nın da görüşleri doğrultusunda mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir. Bu durumda takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken haziran ayı başında oynanabilecektir. Federasyonumuzun gelişmelere göre yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olarak 10 alternatifli senaryosu, planı ve programı da hazırdır." ifadeleri yer aldı.

Federasyon, UEFA'nın liglerin yeniden devam etmesi için 55 üye ülke federasyonu ile 1 Nisan Çarşamba günü yapılan video konferans toplantısında tavsiyeler verdiği belirtildi. Açıklamalarda ayrıca TFF, futbolcuların sözleşmelerinin durumu hakkında UEFA kurumu ile temasta olduğunı açıkladı.

Kaynaklar[düzenle]


Bookmark-new.svg