Kullanıcı:Kerem 233/Hizmetli Soruları

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Symbol question.svg

Sorular


Aşağıdaki sorular 2010 yılından beri hizmetli adaylarına topluluğun kendisini daha iyi tanımasına yardımcı olabilmek için sorulmakta. Cevaplayıp cevaplamamakta serbestsiniz.

1. Hizmetlilerin üzerinde işyükü olarak bir yoğunluk olduğu malum. Bu işyükünün hangi kısımlarını paylaşmayı düşünüyorsun en çok? Vandalların engellenmesi dışında hizmetlilere has işlemlerin hangilerinde katkının olması muhtemel? Hangileriyle boğuşmaya sıcak bakmıyorsun?

C:

2. Bugüne kadar yazdığın haberlerin veya maddenin içinde en çok hoşnut olduğun hangisi ve neden?

C:

3. Hizmetlilik görevleriyle şu anda Vikihaber'de eğildiğin işler arasında nasıl bir denge kurmayı düşünüyorsun?

C:

4. Daha önce herhangi bir kullanıcıyla değişiklik yüzünden anlaşmazlık yaşadın mı? Neden? Geçmişe baktığında aynı durumda farklı bir şey yapar mıydın?

C:

5. Bir kullanıcının süresiz engellenmesi konusunda ne düşünüyorsun? Politikalara göre bunu haketmişse, gerekli engeli verir misin yoksa inisiyatif kullanarak süreli bir engeli mi tercih edersin?

C:

6. Anonim kullanıcılar hakkında ne düşünüyorsun? Sıcak bir tartışmada bir hizmetlinin fikrini mi yoksa anonim bir kullanıcın fikrini mi daha çok önemsersin?

C:

7. Özeleştiri yapman gerekse, hangi alışkanlık/huylarının Vikihaberci olarak verimini düşürdüğünü söyleyebilirsin?

C:

8. Haberleri 7 günden erken bir sürede korunması gerektiğini mi düşünüyorsun, yoksa olduğu gibi kalması mı daha iyi?

C:

9. Vikihaber'in değişmeyen politikası olan Tarafsız bakış açısı hakkında ne düşünüyorsun? Bu politikaları ihlal edenlere karşı nasıl bir tutum izlersin?

C:

10. Vikihaber'de bugüne kadar doğru olduğu kabul edilip uygulanmış olan kararlar arasında kesinlikle karşı olduğun herhangi biri var mı? Neden?

C:

11. Jimbo Wales'ın yerinde olsan ve Viki işleyişindeki ana faktörlerden birini değiştirme şansın olsa hangisini değiştirirdin ve bunun neden gerekli olduğunu düşünüyorsun?

C:

12. Troll sence nedir? Nasıl başedilmelidir? Müdahale edemeyeceğin (Kişisel tartışmaya girmiş olmanız nedeniyle) bir troll'e karşı nasıl bir tutum izlersin?

C:

13. Vikihaber'e neden katkıda bulunduğunu ve bulunmaya devam edeceğini söyleyebilir misin?

C: