Afrin Operasyonunda Şimdiye Kadar Neler oldu?

Vikihaber, özgür haber kaynağı!
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2 Şubat 2018, Cuma

Bookmark-new.svg

.

Sivillerin Durumu[düzenle]

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve onlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığının kaydedildiği açıklamada, sivil/masum kişiler ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiği ifade edildi.

ama dış basin nasil bir algi yapiyorsa turkiye yi cok ilkel pkk denen teror örgütüne(sözde kurt kökenli halka baskilar yapiyor haklarini gasp ediyor) bir zamanlar pyd vs... birsürü terör örgütü olan terörü siyasi parti siyasi bir hareket dedi dedi durdular sonrasinda binlerce silahlarla catişmalara girdiler T.C. ile.

=[düzenle]

Türkiye'ye Roketler Atıldı[düzenle]

  • Kilis'te yer alan ve 17. yüzyılda Osmanlı döneminde inşa edilen Çalık Camisi, Suriye tarafından YPG-PKK güçlerince 24 Ocak günü atılan roket ile vuruldu ve büyük hasar aldı. Saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken 11 kişi de yaralandı.
  • YPG-PKK mevzilerinden ateşlenen bir roket, Kilis kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan tarihi yapıdaki restorana isabet etti. Akşam saati olması nedeniyle restoranda bir çok müşteri ve çalışan olduğu belirtildi.Olay yerinde incelemelerde bulunan Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan 5 kişinin yaralandığını söyledi.

Kaynaklar[düzenle]